Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Kolay örgü bebek patiği yapılışı hazırladık. Şiş örgü modelleri ile kız ve erkek bebeklere uyarlayarak öreceğiniz ayrıntılı anlatımı ile güzel bir model tarifi var. Kolay bebek patiği nasıl örülür detaylı anlatımını hazırladık. Bebek patikleri minik ayaklarda çok güzel duruyor. Çok ördüğümüz örgülerden. Battaniyelerden, hırkalardan kalan iplerle çeşit çeşit patikler örüyoruz. Şiş ile veya tığ ile patikler örüyoruz. Kalan ipleri değerlendiriyoruz. Bebek patikleri yapılışı açıklamalı örgü modelleri için bebe yünleri, patik ipleri kullanabilirsiniz. Pamuklu iplerle de çok güzel oluyor. Anlatımlı bebek patik modeli örnekleri için güzel bir modelin detaylarına geçelim. Hazırlayın şişleri, ipleri. Başlıyoruz.

Kolay Bebek Patiği Yapılışı

Patiği sizlere hem yazılı hem de videolu olarak hazırladık. Bu güzel model için 4 renk patik ipi, 3, 5 mm şiş kullanacağız. Ayrıca iğne ve makas kullanacağız. Ölçüler 0-6 aylık bebek için uygun. Hazırsanız kolay bebek patiği nasıl örülür başlıyoruz.

Kolay Bebek Patiği Nasıl Örülür? 1

Pembe ip ile 35 ilmek atalım. 1 sıra örgünün arka sırasında ilmekleri ters örelim. Ön yüzde 17 ilmek ters örelim. 18 ilmeği düz örelim. Kalan 17 ilmeği ters örelim. Arka sırada bütün ilmekleri ters örelim. Ön yüzden iki ilmek örelim 1 arttırma yapalım. Düz ilmeğe kadar ters örelim. Düz ilmeğin sağından  1 dolayalım düz ilmeği düz örelim solundan 1 arttırma yapalım. Son iki ilmeğe kadar ters örelim. 1 ilmek dolayıp son iki ilmeği örelim ve bu şekilde 4 sıra arttırma yapalım. 1 sıra sarı iple haraşo örelim, 1 sıra ana renkle haraşo örelim ve 1 sıra yeşil iple haraşo örelim ve bu şekilde 6 sıra arttırma yapmadan haraşo örelim. 21 ilmek sağ şişe ayıralım ortaya 9 ilmek, 21 ilmek sol şişe ayıralım. Her iki yandan ilmek eksilterek 14 ilmek sağ şişte, 14 ilmek sol şişte bırakalım. Kalan ilmekleri 2 sıra ters örelim . Ön yüzünde 1 ters 1 düz lastik örelim lastik boyunu 27 sırra düz ilmek olacak şekilde ayarlayalım. Düz kısımdan önce lastik kısmını dikelim  ve sonra ters çevirip yan kısmını ve taban dikişini yapalım.

Kolay Bebek Patiği Nasıl Örülür? 2

Kolay Bebek Patiği Nasıl Örülür? 3

Şimdi patiği baştan sona anlatımı ile videodan izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler