Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bebek Patiği Tarifi

Örgü Bebek Patiği Yapılışı

Anlatacağımız bu örgü bebek patiği 7 cm ebatında oluyor. Sizler patik tarifindeki sayıları artırarak daha büyük örgü bebek patiği yapabilirsiniz. Ben üzerine tığ işi örgü çiçek yaptım. Farklı süslemeler ile sizler ördüğünüz patiklere farklı havalar katabilirsiniz. Bu arada bebeğinize bebek patiği haricinde başka şeyler mesela bebek battaniyesi, bebek şapkası gibi ürünler örmek isteseniz bu bağlantıyı da inceleyebilirsiniz. https://mimuu.com/orgu-modelleri/bebek-orgu-modelleri/

Örgü Bebek Patiği Yapılışı

 • İstediğiniz renklerde iplikleri ve tığı hazırladıktan sonra 10 zincir çekelim. 3 . zincire 1 adet ikili trabzan yapıyoruz. Daha sonraki 8 zincir üzerine ikili trabzan yapıyoruz. Aynı yere 5 adet ikili trabzan yapıyoruz. Tekrar  8 zincir üzerine ikili trabzan yapıyoruz. Son zincir üzerine 3 adet ikili trabzan yapıp başta çektiğimiz zincire sabitleyelim.

Örgü Bebek Patiği Yapılışı 1 Örgü Bebek Patiği Yapılışı 4

 • 3 zincir ile yukarı çıkalım. Aynı yere 2 adet ikili trabzan yapalım. Sonraki 8 trabzan üzerine bir ikili trabzan daha yapalım. Önümüzdeki 5 trabzanın her birine 2 tane ikili trabzan yapalım. Daha sonra 8 trabzan üzerine bir ikili trabzan daha yapalım. Kalan 3 sıranın her birine 2 adet ikili trabzan yapalım. Sonra 1 ikili trabzan yapıp baştaki 3 zincire bağlayalım.

Örgü Bebek Patiği Yapılışı 12

 • 3 zincir ile yukarı çıkalım. Aynı yere 2 adet ikili trabzan yapalım. Sonraki 10 trabzan üzerine bir ikili trabzan daha yapalım. Önümüzdeki 8 trabzanın her birine 2 tane ikili trabzan yapalım. Daha sonra 10 trabzan üzerine bir ikili trabzan daha yapalım. Kalan 6 sıranın her birine 2 adet ikili trabzan yapalım. Sonra 1 ikili trabzan yapıp baştaki 3 zincire bağlayalım.

Örgü Bebek Patiği Yapılışı 5

 • Bu sırada resimde görüldüğü gibi örerek etrafına sık iğne dolanalım.

Örgü Bebek Patiği Yapılışı 18

 • İpliğin rengini değiştirelim ve tekrar bir sık iğne daha dolanalım.

Örgü Bebek Patiği Yapılışı 9

 • Tekrar ana rengimize dönüp bir sıra daha sık iğne örelim.

Örgü Bebek Patiği Yapılışı 8

 • İpin rengini tekrar değiştirip 1 sıra çakma sık iğne örelim.

Örgü Bebek Patiği Yapılışı 16

 • 2 zincir çekelim, 11 kez ikili trabzan yapalım, sonraki 10 sıraya aynı yere 2 kez batarak ikili trabzan yapalım. Kalan sıraların hepsine 1 kez batalım.

Örgü Bebek Patiği Yapılışı 7

 • 2 zincir çekelim, 11 kez ikili trabzan yapalım, sonraki 5 sıraya aynı yere 2 kez batarak ikili trabzan yapalım. Kalan sıraların hepsine 1 kez batalım.

Örgü Bebek Patiği Yapılışı 6

 • 2 zincir çekelim, 11 kez ikili trabzan yapalım, sonraki 5  sırayı eksiltelim. Kalan sıraların hepsine 1 kez batalım. Daha sonra ipliğin rengini değiştirerek son sıranın ürerine ilmek kaydırma yapalım.

Örgü Bebek Patiği Yapılışı 11

 • Örgü bebek patiğinin  ön bandı için 6 zincir çekelim. 2. zincirden itibaren aynı yere 4 tane ikili trabzan yapalım. Önümüzdeki 5 sıraya 1’er kez batıp ikili trabzan yapalım. Daha sonra aynı yere 4 tane ikili trabzan yapalım. Kalan sıraya 1’er kez batalım.

Örgü Bebek Patiği Yapılışı 2

 • 2 zincir çekelim. Sonraki sıraya 2 tane ikili trabzan yapalım. Aynı yere 4 tane ikili trabzan yapalım. Önümüzdeki 5 sıraya 1’er kez batıp ikili trabzan yapalım. Daha sonra aynı yere 4 tane ikili trabzan yapalım. Önümüzdeki 3 sıraya 2 kez batalım. Kalan sıraya 1’er kez batalım ve sabitleyelim. Daha sonra etrafına 1 sıra sık iğne örelim.

Örgü Bebek Patiği Yapılışı 17 Örgü Bebek Patiği Yapılışı 14

 • Örgü çiçek motifi için 5 zincir çekip halka oluşturalım. 3 zincir ile yukarı çıkalım. Halkanın içine sırası ile 2 adet ikili trabzan, 2 zincir çek ilmek kaydırma ile bağla. Sonuna kadar aynı işlem uygulanacak. 5 yapraklı çiçeğimiz olacak.

Örgü Bebek Patiği Yapılışı 3 Örgü Bebek Patiği Yapılışı 13

 • Beyaz iplikle desen oluşturarak patiğin üzerine dikelim.

Örgü Bebek Patiği Yapılışı 15

Tığ işi bebek patiği hazır.

Örgü Bebek Patiği Yapılışı

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler