Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kirpikler Nasıl Uzar ve Gürleşir

Kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri evde uygulayabileceğiniz doğal yollar, pratik bilgiler hazırladık sizler için. Kirpikler gözlerimizin güzelliğini tamamlar. Bazı insanlar doğuştan şanslı olurlar. Kalın , uzun ve kıvrık kirpiklere sahiptirler. Bazıları ise kısı kirpiklere sahiptir. Kirpiklerini doğal yollarla uzatmak isterler. Bazen yapay kirpikler kullanırlar. Bunları kullanmak bazen enfeksiyonlara yol açabilir. Görme kaybı gibi istenmeyen reaksiyonlar. Bu nedenle doğal yollarla kirpikleri uzatmanın püf noktalarını bilmeniz gerekir. Bazı bayanlar maskara ile kirpikleri daha uzun ve gür gösterirler. Ama onlarda zamanla kirpiklerinize zarar verir. Bazıları kirpiklerin incelmesine neden olabilir. Ve çeşitli nedenlerle genetik, yaş, ilaç , beslenme yetersizliği, hormonal değişim , enfeksiyon gibi nedenler kirpiklerin büyümesinde etkili role sahiptir. En güzel çözüm kirpikleri uzatmak için doğal yöntemler kullanmak. Güzellik ve bakıma önem veren bayanlar ve doğal yöntemler arayanlar birazdan püf noktalarına ulaşacaklar. Kış aylarındayız ve havalar soğuk gidiyor. Soğuk havalarda dudak bakımınızı da ihmal etmeyin. Siyah noktalar ile başı dertte olanlar daha önce sizler için paylaştığımız siyah noktalar için maske yapımı yazımızı inceleyip bu dertten kurtulabilirler.

Kirpikler Doğal Ürünlerle Uzatma Yöntemleri

Kirpikler Nasıl Uzar ve Gürleşir

1- Hint Yağı : Kirpiklerin büyümesine yardımcı güçlü bir folikül uyarıcıdır. Birçok besleyici faktörü vardır. Ve kirpikler gelişen bakterilerden korur. Yatmadan önce pamuklu çubukla kirpiklerinize hint yağı uygulayın ve kurutun. Sabah kalktığınızda yüzünüzü ılık su ile yıkayın. İsteyenler aynı zamanda aloe vara jeli ve E vitamini yağı da uygulayabilirler. Daha iyi sonuç verecektir. Olumlu bir sonuç vermesi için 2 – 3 ay kullanmanız gerekmektedir.

2- Zeytinyağı : Zeytinyağı da kirpiklerimizin uzamasında besleyici birçok faktörü içinde barındırır. Kirpiklerin renginin koyulaşmasında etkilidir. Gece yatmadan önce pamuklu çubuk veya eski maskara çubuğu ile kirpikleri uygulama yapabilirsiniz. Sabah ılık su ile kirpiklerinizi yıkayın. Faydalı bir sonuç için 2 – 3 ay kullanmalısınız.

3- Aloe Vera : İçinde 20 minarel, 12 vitamin, 8 amino asit ve 200 bitkisel besin içerir. Ayrıca kirpiklere nem verir. Yatmadan önce bir bez veya eski bir maskara ile kirpiklere uygulayabilirsiniz. Sabah kalktığınızda ılık su ile kirpiklerinizi yıkayın.

4- Limon Kabukları : Doğrudan uygulamak tahrişe neden olabilir. Portakal kabuğu, hint yağı ve zeytinyağını birkaç gün bekletin. Daha sonra portakal kabuğunu yağdan çıkartın ve yatmadan önce her gün uygulayın.

5- Doğal Yağlar : Buğday yağı, avokado yağı , tatlı badem yağı, keten yağı, susam yağı, kükük yağı, argan yağı… Bu doğal yağlar da kirpiklerin uzamasına yardımcı olur.

6- Yumurta : Yumurta protein bakımından zengindir. Bir yumurtayı iyice çırpın ve kirpiklerinize uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yıkayın.

Diğer yöntemler ise göz makyajınızla asla yatmayın. Arada bir kirpiklerinizi fırçalayın. Ucuz makyaj ürünlerinden kaçının.

Kirpikler Nasıl Uzar ve Gürleşir 1

Kaynak : https://stylenrich.com/grow-longer-eyelashes-effective-home-remedies/

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Kirpikler Nasıl Uzar ve Gürleşir”
 1. akıllı dedi ki:

  ben denedim işe yaradı kirpiklerim şu an at kuyruğu gibi artık neredeyse bağlayacağım yani o derece…

 2. feray dedi ki:

  hangi formulu denediniz

  1. Melek dedi ki:

   Size uygun gelen istediğiniz yöntemi kullanabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler