Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Saçı Gür ve Dolgun Gösterme Yöntemleri

Hayalini kurduğunuz saçlara sahip olmak isteyenlerdenseniz özel püf noktaları ile desteklenerek hazırlanılan maske tariflerinden yararlanabilirsiniz. Saçı gür ve dolgun gösteren özel maske tariflerine bayılacaksınız.

Dolgun Saçlar İçin Mucizevi Bakım

  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 adet yumurta sarısı
  • 1 yemek kaşığı yılan yağı
  • 1 yemek kaşığı badem yağı

Özel bakım maskesi tarifi için 1 adet yumurta sarısının içerisine badem yağı, yılan yağı ve zeytinyağı ilave edelim. Hazırladığımız karışımı masaj yaparak saç köklerine iyice yedirelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Önerilen bekleme süresinin ardından saçlarımızı şampuan yardımı ile yıkayalım. Sağlıklı ve hacimli saçlara sahip olmak isteyenler içinde ideal olan bu özel bakım maskesi son zamanlarda en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Saçı Gür ve Dolgun Gösterme Yöntemleri

Dolgun ve Sağlıklı Görünen Saçlar İçin Maske

  • 2 yemek kaşığı badem yağı
  • 1 adet E vitamini
  • 1 adet yumurta sarısı

Maske yapımı için yumurta sarısının içerisine 2 yemek kaşığı badem yağı ilave edelim. Hazırladığımız karışımın içerisine 2 yemek kaşığı badem yağı ilave edelim. Parlak ve hacimli görünen saçlara sahip olmak isteyenlerin vazgeçilmezi olacak bu bakım maskesini haftada bir defa olmak üzere uygulamaya alabilirsiniz.

Dolgun Saçlar İçin Mucizevi Bakım

  • 1 adet muz
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 adet yumurta sarısı

Dolgun saçlar için özel olarak hazırlayacağınız maske tarifi için 1 adet muzu rendeleyelim. Elde ettiğimiz muz rendesinin  içerisine 1 yemek kaşığı bal ve 1 adet yumurta sarısı ilave edelim. Hazırladığımız karışım saç köklerine masaj yaparak uygulayalım ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenlerin vazgeçilmezi olacak bu mucizevi bakım maskesini haftada 2 defa olmak üzere uygulamaya alabilirsiniz Maske kullanımı sonrasında saçlarınızı iyice durulamanız gerekmektedir. Eğer sizler de dolgun ve sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak isteyenlerdenseniz mucizevi bakım tarifinden yararlanabilirsiniz.

Saçı Gür ve Dolgun Gösterme Yöntemleri 1

Saçları Dolgun Göstermenin Yolları

Sağlıklı görünen saçlar için saçlarınızı şekillendiren ısı aletlerini kullanmamanız gerekmektedir. Bu tür ısı aletleri saçlarınızın cansız, sağlıksız ve mat görünmesine sebep olmaktadır. Bu tür ısıtıcı aletler yerine doğal yöntemler ile saçlarınızı şekillendirmeyi denemelisiniz. Eğer saçlarınızın olduğundan daha dolgun görünmesini istiyorsanız koyu renkteki saç boyalarını tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı dolgun göstermek için saç spreylerinden yararlanabilirsiniz. Saç spreyini saçlarınıza 2 karış uzaklıktan sıkmanız önerilmektedir. Bu adım sonrasında parmak aralarınızı kullanarak saçlarınızı havalandırabilir ve dolgun görünümün ön plana çıkmasına imkan tanıyabilirsiniz. Eğer jöle kullanıyorsanız mutlaka kaliteli markalara yönelmelisiniz. Eğer saçlarınız kısa ise, kesinlikle katlı kesimlerden uzak durmanız gerekmektedir. Katlı kesimler ,saçların uzaması ile birlikte şeklini kaybedecektir. Eğer saçlarınız uzun ise , katlı kesimler saçlarınızın dolgun görünmesine kaynaklık edecektir. Fakat çok fazla kat oluşturmamalısınız aksi takdirde tam tersi sonuç alabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler