Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kırkyama Nakışlı İğnelik Nasıl Yapılır?

Şahane bir model buldum. Hemen sizlerle paylaşmak istedim. Hem kırkyama modellerinden hemde el nakışı modellerinden oluşan harika bir çalışma. Kırkyama nakışlı iğnelik nasıl yapılır detaylı bir şekilde videoda anlatılmakta. Takip ederek çok rahat bir şekilde yapabilir parça kumaşlarınızı süper bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Hobi severler kendine çeşit çeşit iğnelik yapıyorlar. Hem çektikleri fotoğraflarda kullanmak için hemde malzemelerine hemen ulaşmak için. Birazdan paylaşacağımız iğnelik modeli tamda böyle bir model. Dilerseniz bilgisayar başında yazı yazarken kolunuzun altına da koyabilirsiniz. Bugüne kadar birçok iğnelik modelleri paylaştık. Aralarında şişe kapağından yaptığımız basit iğnelik yapımı da var, sepet şeklinde ördüğümüz iğnelik modelleri yapımı da. Ayçiçeği şeklinde, kalp şeklinde iğneliklerimizde. Kaktüslü kavanozdan iğnelik yapımı da. Birçok modelimiz var. Dilediğinizi, beğendiğinizi örebilir, dikebilirsiniz.

İğnelik Modelleri El Yapımı

5 gen motiflerle kumaşlar kesiyoruz. Ve el nakışı örneklerinden basit süslemelerle bu motiflerin içlerini dolduruyoruz. Daha sonra motifleri aşağıdaki resimlerde olduğu gibi birleştiriyor ve iğneliğe çeviriyoruz. İğneliğinizde kullanacağınız motiflerin büyüklüklerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Elinizde kumaş yoksa eski kot pantolonları değerlendirmek için kotları kesip üzerine nakışlar işleyebilirsiniz. Veya nakış yerine farklı süslemeler de yapabilirsiniz. Takı iğnelik modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Harika olur. Keçelerden kesebilir ve yine üzerine nakışlar işleyebilirsiniz.

İşte kesilmiş motifler ve üzerine işlenmiş nakışlar.

Kırkyama Nakışlı İğnelik Nasıl Yapılır?

Ve motifleri birleştiriyoruz.

Kırkyama Nakışlı İğnelik Nasıl Yapılır? 2

Sonunda iğneliği tamamladık. Çok güzel oldu. Muhteşem. Bayıldım. Sizde kırkyama nakışlı iğnelik nasıl yapılır merak ediyor ve yapmak istiyorsanız hemen alttaki videoyu izleyebilirsiniz.

Kırkyama Nakışlı İğnelik Nasıl Yapılır? 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler