Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kavanozdan İğnelik Yapımı

Amigurumi kaktüs tarifinden çok güzel bir kavanozdan iğnelik yapımı hazırladık. Cam kavanozlarınızı değerlendirmek için kullanabilirsiniz. Dikiş dikerken, örgü örerken yanınızda hemen iğneleriniz, örgü malzemeleriniz bulunur. Hemen elinizin altında olur. Aradığınızda hemen ulaşırsınız. Cam kavanozumuzu örgü kaktüs ile süslüyoruz. Dilerseniz kumaş parçaları ile, farklı örgü aplike modelleri ile de süslemeler yapabilirsiniz. İğnelik modelleri el yapımı olarak, kavanoz süsleme modelleri olarak daha çok modelimizin yapılışı var. Şimdi o modellerimiz arasına harika bir örnek daha ekliyoruz. İğnelik modelleri yapımı için çeşitli örgü çiçek modellerini de kullanabilirsiniz. Amigurumiden oyuncakları kullanabilirsiniz. Kavanozdan iğnelik yapımı çalışmasının detaylarına geçelim. Ve keyifle örmeye başlayalım.

Kaktüs İğnelik Nasıl Yapılır?

Kavanozdan iğnelik yapımı hazırladık. Kaktüs modelinde dantelle süslediğimiz bir iğnelik. Basit ve çok şık. Üzerinde iğnelerimiz, kavanoz içinde örgüde veya dikişte kullanacağımız malzemelerimiz. Düğmeler, mezuralar, iplikler, süslemeler koyabilirsiniz. Model anlatımı yabancı videodan oluşmakta. Ama rahatlıkla örebilirsiniz. Malzemeler zaten evimizde olan malzemeler veya çevremizden rahatlıkla bulabileceğimiz malzemelerden oluşuyor.

Kaktüse 21 zincir çekerek başlıyoruz. Ve zincirin üzerine 20 tekli trabzan yapıyoruz. Tığa ip doluyor zincire batıyor ve ilmek çıkartıyor tığda bulunan 3 ilmeği birlikte örüyoruz. 2. turda ve sonrasında yine 20 tekli trabzan yapıyoruz fakat arka ilmeklere batarak. Bu şekilde kavanozun çevresini saracak şekilde örüyor ve karşılıklı birleştiriyoruz. Kaktüsün iki ucunu büzdürüyoruz. Tabi içine elyaf doldurmayı unutmuyoruz. Kavanoz kapağına kaktüsü yapıştırıyor ve istediğimiz gibi süslüyoruz.

Kavanozdan İğnelik Yapımı 1

Kavanozdan İğnelik Yapımı 2

Kavanozdan İğnelik Yapımı

Şimdi ayrıntılı bir şekilde kavanozdan iğnelik yapımının videosunu izleyelim. İyi seyirler.

Kaynak : http://www.ahuyamacrochet.com/2015/05/cactus-crochet-alfiletero-y-kit-de.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler