Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğnelik Modelleri El Yapımı

Örgü iğnelik modellerinden sizlere üzerini istediğiniz kanaviçe örnekleri ile işleyebileceğiniz bir modelin yapılışını hazırladık. İğnelik modelleri el yapımı örneğinde biz kalpli bir desen uygulayacağız. Yine şablonlarını sizlerle paylaşacağız. Güzel modelleri sizlerle paylaşmadan edemiyoruz. Hiç bir modeli kendime saklamak istemiyorum. Beğendiğim her modeli hemen sizlerle paylaşıyorum. İğnelik modelleri yapımında daha önce sizlere sepetli bir modelin tarifini anlatmıştık. Çok beğendiğim modeller arasında yer alıyor. Keçe iğnelik yapılışında kullandığımız büyük çiçekleri farklı süslemelerde de kullanabilirsiniz. Mesela perde süsü yapabilirsiniz. Perde bağı yapabilirsiniz. Keçeden kapı süsü modellerinde, el yapımı broş modellerinde kullanabilirsiniz. Kolay iğnelik yapımı için beğendiğiniz tığ işi motifleri kullanabilirsiniz. Çiçekli, balkabaklı, güllü modelleri iğnelik yapıp kullanabilirsiniz. Kavanozdan iğnelik modelleri yapıp kullanabilirsiniz.

Dekoratif İğnelik Yapımı

Çok kolay ve çok şık. Örgüye yeni başlayanlar tarafından da rahatlıkla örülebilir. Zincir ve sık iğne bilmeniz yeterli. Birde üzerine güzel bir kalp işleyeceğiz. Renk geçişli ipleriniz varsa kullanabilirsiniz. Her turda renk değiştirerek yapabilirsiniz. İğnelik modelleri el yapımına 20 zincir çekerek başlıyoruz. Üzerine 2. zincirden başlayarak 19 sık iğne yapıyoruz. Tam kare olacak şekilde sık iğneleri örmeye devam ediyoruz. Hemen sık iğneler şemamızı görelim.

İğnelik Modelleri El Yapımı

İki parça örüp sık iğne ile birleştiriyoruz. İçine elyaf doldurmayı unutmuyoruz. Kenar bordur olarak renkli iplerle ilmek kaydırma yapıyoruz. Daha sonra üzerine aşağıdaki şemada olduğu gibi kalp desenini işliyoruz. Renk değişimlerini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Bu şemayı farklı örgülerinizi süslemek içinde kullanabilirsiniz.

İğnelik Modelleri El Yapımı 2

Tüm bu işlemler bittiğinde örgü iğneliğimiz hazır. Üzerini dekoratif aksesuarlarla da süsleyebilirsiniz.

İğnelik Modelleri El Yapımı 1

İğnelik Modelleri El Yapımı 3

İğnelik Modelleri El Yapımı 4

Kaynak : https://haakmaarraak.nl/free-crochet-pattern-hygge-pincushion/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler