Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay İğnelik Yapımı

İğnelik modelleri yapımına örgü ayçiçeği yapımı ile devam ediyoruz. Çok güzel bir örnek. Ayçiçekleri tarlalarda çiçek açtı. Henüz çekirdekler oluşmaya başlamadı. Tarlalar sarı sarı çiçeklerle doldu. Bizde ayçiçeğinden iğnelik örnekleri yapalım dedik. Ayçiçeği modelini isterseniz farklı süslemeleriniz içinde kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz motifli örneklerden de iğnelik modelleri yapabilirsiniz. İki motifi birleştirip içine elyaf doldurarak çok şık iğnelikler yapabilirsiniz. Daha önce sizlere tığ işi anahtarlık modelleri paylaşmıştık. Beğendiğiniz modelleri de iğnelik olarak kullanabilirsiniz. Daha fazla örgü modelleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yok ben örgü istemiyorum farklı olsun diyorsanız kadeh iğnedanlık yapımı yapabilirsiniz.

Amigurumi İğnelik Yapımı

Amigurumi tekniği ile ördüğümüz çok güzel bir iğnelik. Malzeme olarak kahverengi, yeşil ve sarı ipliğe ihtiyacımız olacak. Makas, iğne, dekoratif arı şeklinde düğme, 3 mm tığa ihtiyacımız olacak. ( tığ ölçüsü kullanacağınız ipe göre değişkenlik gösterebilir)

Kolay İğnelik Yapımı 5

Sihirli halka ile başlayalım. İçine 6 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batarak 12 sık iğneye çıkalım. Bir sonraki turda ise 1 ör 1 artır ile 18 sık iğne yapalım. Bu şekilde artırmaları 2 ör 1 artır, 3 ör 1 artır, 4 ör 1 artır, 5 ör 1 artır, 6 ör 1 artır, 7 ör 1 artır, 8 ör 1 artır ile devam edelim. Sık iğnelerimiz 60 olacak . Artırma ve eksiltme yapmadan 3 tur 60 sık iğne olarak örelim. Ve bitirelim.

Kolay İğnelik Yapımı 6

Kolay İğnelik Yapımı 7

Kolay İğnelik Yapımı 8

Sarı ipliğe geçelim. Ve herhangi bir yerden ipi sabitleyelim. 9 zincir çekelim. Üzerine 2. zincirden başlayarak sırasıyla 2 ilmek kaydırma, 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 2 trabzan, 2 ikili trabzan yapalım. Ve 4. sık iğne üzerine ekleyelim. Ve tüm çevreyi bu şekilde örelim.

Kolay İğnelik Yapımı

Kolay İğnelik Yapımı 9

Kolay İğnelik Yapımı 10

Kolay İğnelik Yapımı 11

Kolay İğnelik Yapımı 4

Aynı şekilde yeşil ve sarı ipliği kullanarak bir parça daha örelim.

Kolay İğnelik Yapımı 12

Kolay İğnelik Yapımı 13

İki parça ayçiçeğimiz oldu. Şimdi bu parçaları resimlerdeki gibi dikerek birleştirelim. Az bir boşluk bırakıp bu kısımdan elyaf dolduralım. Dekoratif düğmeyi de parça üzerine dikelim.

Kolay İğnelik Yapımı 14

Kolay İğnelik Yapımı 16

Kolay İğnelik Yapımı 15

Kolay İğnelik Yapımı 3

Kolay İğnelik Yapımı 1

Kolay İğnelik Yapımı 2

Kaynak : http://www.notey.com/@hollypips_unofficial/external/6986850/crochet-sunflower-pincushion.html?utm_content=buffere6bc3&utm_medium=social&utm_source=pinterest.com&utm_campaign=buffer

Benzer İçerikler
7 thoughts on “Kolay İğnelik Yapımı”
 1. inci aksoy dedi ki:

  teşekkürler çok güzel olmuş

 2. Gracinha Braz dedi ki:

  Maravilhoso! Vou aprender com você.
  Obrigada

  1. Melek dedi ki:

   obrigada

 3. Özlem Girgenç dedi ki:

  İpinizin markasını söylermisiniz. Daha öncede görmüştüm çok güzel. Şimdiden teşekkürler.

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Özlem Hanım. İplik 50 gramlık orta kalınlıkta bir iplik.

   1. Özlem Girgenç dedi ki:

    İpinizin markasını çok merak ettim. Çünkü ben de o iplerden almak istiyorum

    1. Melek dedi ki:

     Markasını bilmiyorum. Yurt dışı kaynaklı bir ip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler