Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Keçeden Boncuk İşleme Bileklik Yapılışı

Keçelerden muhteşem bir çalışma daha. Göz kamaştırıcı güzellikte. Üstelik hazır almıyoruz. Kendimiz yapıyoruz. Bu modelden yola çıkarak da yeni yeni keçe üzerine boncuk işleme modelleri tasarlıyoruz. Keçe üzerine boncuk işlemeyi ilk olarak 2017 yılında paylaşmıştık. İlk defa bizde gördüğünüz tekniklerdendi. Daha sonra birçok hobi sever bu tekniği kullanmaya başladı. İlk paylaştığımız çalışma ise kum boncuktan yusufçuk broş yapımı. Keçeler, süetler, deri kumaşlar üzerine istediğimiz deseni çiziyoruz. Daha sonra çeşitli boncuklarla işlemeye başlıyoruz. Broşlar, kolyeler, küpeler, kutular yapıyoruz. Boncuk işleme modellerinde çiçek desenleri, harfler, hayvan figürleri, yaprak desenleri işleyebilirsiniz. Mesela boncuk kolyeler içinde en güzel modelleri barındıran bir galeriden oluşuyor. Keçeden boncuk işleme bileklik yapılışı ağır modellerden. Özellikle özel günlerde kullanabilirsiniz. Gelinlerin bileklerine çok yakışacak. Özel günlerde sevdiklerinize hediyelik fikirler olarak yapabilirsiniz. Eğer hobilerinizi kazanca dönüştürdüyseniz, evde satış yapıyorsanız kum boncuk bileklik modellerini de hobileriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Keçeden Boncuk İşleme Bileklik Nasıl Yapılır?

Püsküller, kürkler, kordonlar, fermuarlar çeşitli renklerde ve özellikte, büyüklükte boncuklarla en güzel takıları yapıyoruz. Boncukların seçimi, birbiri ile uyumu o kadar güzel ki insan hemen yapmak istiyor. Yine bilekliği yaparken kullanılacak malzemeler videoda belirtiliyor. Malzemeleri temin edip bilekliği tamamladığımızda aşağıdaki gibi görünecek.

Keçeden Boncuk İşleme Bileklik Yapılışı

Muhteşem değil mi. Çok beğendim. Sizce nasıl olmuş. Hazır mısınız? Keçeden boncuk işleme bileklik yapılışını öğrenmeye geçiyoruz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler