Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yün Keçeden Peri Yapımı

Yün keçeden peri yapımı hazırladık. Bu teknikle çok güzel renk renk periler hazırlayabilirsiniz. Adım adım elinde çiçek olan yün keçeden peri yapımını sizlere göstereceğiz. Elinde çiçek var. Sizler farklı figürler de ekleyebilirsiniz. Yıldızlar, kalpler yapabilirsiniz. Bu modelleri ilk gördüğümden beri çok hoşuma gidiyor. Yapılışını araştırmak istedim birçok modelin yapılışını buldum. Sizlere zaman zaman yapılışlarından bahsedeceğiz. Peri kızı ile başladık. Bebek figürlerinden. Yoksa yün keçe çalışmalarını daha önce farklı figürlerle göstermiştik. Mesela perinin eline yıldız evermek isterseniz yün keçe ile yıldız nasıl yapılır göstermiştik. Bu biraz büyük bir yıldız. Aynı teknikle biraz daha küçük modeller yapabilirsiniz. Keçe yünden dekoratif süsler yapabilirsiniz. Bebeklerin ellerine meyveler de verebilirsiniz. Bir elma yapıp verebilirsiniz mesela. Yün keçeleri sadece bebek yapımında kullanmıyoruz. Çeşitli aksesuar yapımında da kullanıyoruz. Yelek süslemelerde veya yelek yapımında. Şal yapılında, çanta süslemelerinde, yapımında kullanıyoruz. Keçe çanta modellerinde sizlere fikir verecek birçok çalışma mevcut. İnceleyerek fikir edinebilirsiniz. Malzeme listesine ve yün keçeden peri yapımına geçelim.

Yün Keçe ile Peri Kızı Yapımı

Ev dekorasyonunda istediğiniz yerde kullanacağınız çok güzel bir çalışma. Yün keçeden peri yapımı yaparken eminim çok keyif alacaksınız. Çiçek perisi yapıyoruz. Kısa sürede böyle bir bebeği yapabilirsiniz.

Keçe İğneleme Malzemeleri 

  • Mavi, sarı, yeşil, beyaz, ten rengi yün keçe
  • İğne
  • Sünger veya köpük kauçuk
  • Makas
  • İplik
  • Folyo

Folyoları kullanarak aşağıdaki gibi önce bir beden kalıbı oluşturuyoruz. Uzun şerit yapıp 2 tane ortadan birleştirerek büküyoruz. Kol kısımlarını yarıya bükerek şekillendiriyoruz. Ve alta kalın kısımlarla etek uçlarını birleştiriyoruz.

Yün Keçeden Peri Yapımı

Yün Keçeden Peri Yapımı 1

Yün Keçeden Peri Yapımı 2

Yün Keçeden Peri Yapımı 3

Hazırladığımız kalıbın etrafını yün ile sarmaya başlıyoruz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Kafa yapmak için top şeklinde iğneleme yapabilir veya içine boncuk koyarak sarabilirsiniz.

Kanatlarını da yaptıktan sonra peri kızı tamam. Şahane oldu bence.

Yün Keçeden Peri Yapımı 21

Yün keçe ile yapılmış peri kızına küçük bir video yayınlayalım. İyi seyirler.

Kaynak : https://podelki-doma.ru/rukodelie/valyanie/feya-nezabudok

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler