Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kardelen Hırka Yapılışı

Çok güzel bir hırka tarifi daha. Kardelen hırka yapılışı. Tığ işi ile örülmüş bir hırka. Aşamalarını sizlerle fotoğraflarla paylaşacağız. Bu yoldan çıkarak istediğiniz yaş grubu için örebilirsiniz. Bebek hırkaları için sizlere yeni güzel modelleri hazırlamayı çok seviyoruz. Örgü hırka modelleri bebek için, büyük çocuklarınız için örebilirsiniz. Kapşonlu örgü hırka modelleri ve yapılışları da çok güzel duruyor hırkalarda. Bu güzel hırkanın arka kısmına kapşon ekleyebilirsiniz. Örgüye yeni başlayanlar sık iğne yapmayı biliyorsanız bu güzel hırkayı örebilirsiniz. Model kız için ama farklı renklerle erkek bebek hırka modelleri olarak da örebilirsiniz. Süper kolay bir örnek. Hadi yapılışına geçelim.

Tığ İşi Bebek Hırkaları Anlatımlı

Kardelen hırka yapılışı bittiğinde çok şık duruyor. Her renk ile örebilirsiniz. Bu güzel hırka için tığ ve ipliğe ihtiyacınız olacak. Ve birde işaretleyiciye. Düğme olarak 2.5 cm çapında bir düğme kullanabilirsiniz. 2- 10 yaş arası çocuklar için örmek isterseniz sizlere ölçülere vereceğiz. Bu güzel hırkayı arkadan ön tarafa doğru tek bir parça halinde örüyoruz. Koltuklardan 3 parçaya bölüyoruz. Arka ve önler. Daha sonra bu parçaları ayrı ayrı örüyoruz.

2 yaş için 72, 4 yaş için 78, 6 yaş için 86, 8 yaş için 92, 10 yaş için 100 zincir çekerek başlıyoruz. Kullanacağınız ipin kalınlık ve inceleğine göre  bu ölçüler değişecektir.

Kardelen Hırka Yapılışı 6

Zincirimizi çektik. Her zincir üzerine 1 sık iğne yapıyoruz. 2 yaş için 26, 4 yaş için 30, 6 yaş için 34, 8 yaş için 38 , 10 yaş için 42, tur örüyoruz. Ve sonra aşağıdaki adımları takip ediyoruz.

Kardelen Hırka Yapılışı

Kardelen Hırka Yapılışı 1

Kardelen Hırka Yapılışı 2

Daha ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

Kardelen Hırka Yapılışı 5

Kardelen Hırka Yapılışı 3

Kardelen Hırka Yapılışı 4

Şimdi yapılışını videolu olarak görelim. Ve bebeklerimize örelim.

Kaynak : https://by-katerina.com/snowdrop-cardigan-free-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler