Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kar Tanesi Bebek Battaniyesi Yapılışı

Ankara’ ya, bulunduğum yere  henüz kar yağmadı. Ama her yağdığında biri diğerine benzemeyen kar tanelerinden muhteşem örgü modelleri yapıyoruz. Kar tanesi bebek battaniyesi yapımı. Modelin sadece iç kısımın yapıp süslemelerde de kullanabilirsiniz.

Kar Tanesi Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

Kırmızı renkli iplik ve beyaz renkli iplik kullanıyoruz. Tığ 3.5 numara. Ben genelde bebek battaniye modellerini bebe yünleri ile örüyorum. Herhangi bir markanın öreceğim modele göre beğendiğim rengini alıyorum. Pamuklu iplik tercih ediyorum.

1.tur : 5 zincir çekip halka oluşturalım. 5 zincir çekelim ve tığa iki kez iplik dolayarak yanına 2 trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örüyoruz. Daha sonra 3 zincir çekip aynı şekilde 3 trabzan daha yapalım. 6 yaprak olacak şekilde bu işlemi tekrar edelim.

Kar Tanesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 5

2.tur : Bu tura 3 zincir çekerek başlayalım. Yanına 2 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Zincir çekmeden diğer yuvaya atlayıp aynı işlemi tekrar edelim. Sıra sonuna kadar.

Kar Tanesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 6

3.tur : Bu tura da 3 zincir çekerek başlayalım. Yanına 2 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. 3 zincir çekip diğer yuvaya sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip diğer yuvaya 3 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Kar Tanesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 7

4.tur : Bu turda resimde gördüğünüz gibi çevreyi sık iğne örüp ipi sabitleyip keselim.

Kar Tanesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 8

Motifin orta kısmı olan örgü kar taneleri hazır.

Kar Tanesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 11

Kırmızı renkli ipe geçip bir sıra sık iğne örelim. Yalnız yaprağın bittiği kısımda sık iğneyi bir sıra alttan batarak örelim. Resimde görüldüğü gibi.

Kar Tanesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Yine kırmızı iple devam ederek bu turda 3 zincir çekip 1 sık iğne atlayıp 2. sık iğne üzerine trabzan yapalım. Yanındaki iki ilmeğe birer trabzan yapalım. 1 zincir çekip 1 sık iğne atlayıp 1 sık iğne yapalım. 1 zincir çekip 1 sık iğne atlayıp 3 trabzan yapalım. 3 zincir çekip kar tanesinin yaprağının ucuna sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip 1 sık iğne atlayıp 3 trabzan yapalım. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Kar Tanesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

Bu turda 3 zincir çekip ilk yuvaya 3 trabzan yapalım. 1 zincir çekip diğer yuvaya atlayıp 3 trabzan yapalım. Arada hiç zincir çekmeden diğer yuvaya atlayıp 3 trabzan yapalım. 1 zincir çekip diğer yuvaya atlayıp 3 trabzan daha yapalım. Resmi de takip ederek örmeye devam edelim.

Kar Tanesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

Aynı şekilde bir tur daha örelim.

Kar Tanesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 4

Ve kar taneleri hazır.

Kar Tanesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 9

Kar Tanesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 10

Kar Tanesi Bebek Battaniyesi Yapılışı

Kaynak :https://bautawitch.se/2015/11/08/diy-mormorsruta-hexagon-med-snoflinga-stjarna/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Kar Tanesi Bebek Battaniyesi Yapılışı”
  1. Sinem dedi ki:

    Çok güzel olmuş. Elinize sağlık. Orgude yeniyim. Bu trabzan, ikili trabzan mıdır?

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Sinem Hanım. Herkesin örüş şekli farklı oluyor ama ben tığa 1 kez ip dolayarak yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler