Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Jüt İpten Supla Nasıl Yapılır?

Yepyeni bir model daha. Jüt ipten supla nasıl yapılır birazdan ondan bahsedeceğiz. Duvar süsü olarak kullanabilirsiniz. Saksılarınızın altında, vazolarınızın altında dekor olarak kullanabilirsiniz. Güzel bir çalışma. Örnekleri bu şekilde çoğaltabiliriz. Her zaman olduğu gibi örnek anlatımı bizden istediğiniz yerde kullanmak sizden. Çok güzel bir çalışma ve şemalı anlatım. Tur tekrarı yaparak ve artırmalar yaparak istediğiniz boyutlara kadar büyütebilir örgü paspas modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Daha önce yine farklı tarzlarda amerikan servis modelleri, suplalar yapmıştık. Farklı materyaller kullanmıştık. Plastik kanvas etamin modellerinden amerikan servisler yapmıştık. Penye ipten amerikan servis yapımı modellerinden, çeşit çeşit desenlerin yapılışından bahsetmiştik. Çok istek alan, yapılışı çok sorulan bir modelimiz  daha var. Nasıl yapıldığını araştırıp birebir aynısı olmasa da yapılışını sizlerle videolu olarak paylaşmaya çalışmıştık. Videolu kağıt ipten amerikan servis yapımı. Çok güzel bir çalışma. Kasnağı kalp şeklinde, beşgen olarak da kesip hazırlayabilirsiniz. Daha fazla hobi dünyasına ait anlatım için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Sıra geldi yeni modelin yapılışına. Hazırlayıp ipleri, tığları başlıyoruz.

Jüt İpten Amerikan Servis Nasıl Yapılır?

Jüt ipi, 5 mm tığ ile harika bir proje. 27 cm çapında bir amerikan servis. Jüt ipinden supla nasıl yapılır birazdan şemasını paylaşacağız. Bildiğimiz, kullandığımız tığ işi tekniklerden oluşuyor. Biraz tığ işi örgü biliyorsanız rahatlıkla örebilirsiniz. Trabzan ve zincirle yapılan bir örnek. Sizlere önce kullancağımız şemada bulunan sembolleri vermek istiyorum.

Jüt İpten Supla Nasıl Yapılır? 9

Şemaza uzun çizgiler trabzan. Küçük daire zincir büyük daire sihirli halka. + sık iğne, hdc ise tekli trabzan anlamına geliyor. Şimdi örneğimizin tamamının şemasını görelim.

Jüt İpten Supla Nasıl Yapılır? 7

Ve örneğimiz bittiğinde nasıl göründüğünü görmeden olmaz.

Kaynak : https://fazbemaosolhos.blogspot.com/2017/08/naperon-de-juta-doily-jute.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler