Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Halat Örgü Modeli Yapılışı

Tığ işi ile devam ediyoruz. Halat örgü modeli yapılışıörgü saç bandı modellerinde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Bere olarak yapabilirsiniz mesela. Şerit olarak örüp üzerine tığ ile trabzan yaparak bere modellerinde kullanabilirsiniz. Hırka modellerinde de aynı şekilde, yelek modellerinde de altına bu deseni koyup üzerine trabzanlarla örebilirsiniz. İlmek alarak şiş örgü modelleri ile de yelek, hırka, boyunluk modellerinde kullanabilirsiniz. Boyunluğun alt ve üst taraflarında bu örnek arası trabzan veya şiş örgü. Gözümde canlandırdım da çok güzel göründü. Hemen denemek lazım. Kavisli yelek yapılışı paylaşmıştık. Şiş örgü arasına tığ işi örgü yerleştirmiştik. Halat örgü modeli yapılışını koyabilirsiniz mesela diğer örnek yerine. Örgü modellerinde kullanabileceğiniz bir örnek.

Tığ İşi Halat Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Uzun şeritler halinde örüp arasına başka bir örnek kullanarak bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Aynı şekilde büyükler için yelek modellerinde, bebekler için yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. Halat örgü modelinin yapılışı tüm detayları ile videoda yer alıyor. Videoyu izleyip örneği çıkartabilir ve dilediğiniz tüm örgülerde kullanabilirsiniz. Ne şekilde kullanabilirsiniz biraz önce sizlere bahsetmiştik.

Halat Örgü Modeli Yapılışı

Örneğimiz bittiğinde bu şekilde görünecek. Bir hırkanın önlerine koyabilirsiniz. Kolların ağız kısımlarına koyabilirsiniz. Aklıma geldikçe yazıyorum. Sıra geldi videolu yapılışına.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler