Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gökkuşağı Örgü Şapka Yapımı

Çok şık ve örmesi kolay bir şapka modeli hazırladık. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir proje. Daha önce paylaştığımız bere modellerine yepyeni bir örnek daha ekliyoruz. Çok güzel bir örnek. Aynı desende örgü boyunluk modelleri de yapabilirsiniz. Kışın soğuk günlerine gökkuşağı renkleri ile sıcak tutabilirsiniz. Geçen kış ben kızıma şişle baykuş çocuk beresi yapımı yapmıştım. Aynı desenden atkısını da ördüm. Çok keyifle kullandık. Şiş örgü modellerinden, tığ işi örgü modellerinden çocuklarınızın sevdiği figürlerden şapkalar , atkılar örebilirsiniz.

Gökkuşağı Örgü Şapka Nasıl Yapılır?

Yapılışı kolay bir model. Benzer örneklerde başka modeller örmüştük daha önce. İhtiyacımız olanlar istediğiniz renklerde orta kalınlıkta iplik ve 5 – 5,5 mm tığ . Ve bir dikiş iğnesi. Öncelikle sizlere aşağıda hangi ay ve yaşa göre hangi ölçülerde örmeniz gereken ölçüyü vermek istiyorum. Bu ölçülere göre şapkaları örebilirsiniz. 1. sütun yaşı, 2. sütun uzunluğu, 3. sütun ise genişliği vermekte.

Gökkuşağı Örgü Şapka Yapımı 3

Şapkaya başlarken istenilen ölçülerde zincir çekerek başlıyorsunuz. Ve halka oluşturuyorsunuz. 3 sıra popcorn yapıyoruz. Popcorn nasıl yapılır derseniz aynı yere 5 trabzan yapıyoruz. Tığı ilmekten çıkartıp ilk trabzana takıyoruz. Sondaki ilmeği tekrar tığa takıp birlikte örüyoruz. Arada 2 trabzan atlayıp 3. trabzan üzerine aynı işlemi yapıyoruz. 3 sıra bu şekilde örüyoruz. Nasıl yapıldığını şemalı olarak görelim.

Gökkuşağı Örgü Şapka Yapımı 6

3 sırayı ördükten sonra renk değiştirip istediğiniz genişliğe ulaşana kadar aynı yere 2 tekli traban, 1 zincir çek , bir sonraki yuvaya gel aynı yere 2 tekli trabzan şeklinde örüyoruz. Şapka bu şekilde örülüyor. Kare bir şapka. Uç kısımlarına ponpon takıp bitiriyoruz. Şapka aşağıdaki gibi görünecek. Aynı şekilde atkısını da örebilirsiniz.

Gökkuşağı Örgü Şapka Yapımı

Gökkuşağı Örgü Şapka Yapımı 1

Gökkuşağı Örgü Şapka Yapımı 5

Gökkuşağı Örgü Şapka Yapımı 4

Gökkuşağı Örgü Şapka Yapımı 2

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/4273051/post350013815/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler