Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Flamingo Aplike Yapılışı

Örgü aplike modellerinden çok beğeneceğiniz bir örnek daha. Flamingo aplike yapılışı. Birçok yerde birçok farklı şekilde kullanacağınız bir aplike. Örgü kitap ayracı modellerinde, örgü broş modellerinde, bebek örgülerini süslemede kullanabilirsiniz. Çok güzel olacaktır bebek örgülerinde. Bebek battaniyesinde, bebek hırka ve yeleklerinde, bebek şapkalarında veya kendinize ördüğünüz kıyafetlerde de kullanabilirsiniz. Yapılışını sizlere resimlerle hazırladık. Flamingo aplike yapılışını adımları takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Flamingoları ördüğünüzde boncuk ve pullarla da süsleyebilirsiniz. Tüyler ekleyebilirsiniz. Kalın iplerle ördüğünüzde flamingonun boyutları değişecektir. Flamingoları çok seviyoruz. Renkleri çok güzel. Sizlere birkaç flamingo çalışmamızdan da bahsedeceğim. Kırlent yapabilirsiniz mesela. Flamingo yastık yapımından detaylara ulaşabilirsiniz. Keçeden flamingo yapımını da çok seveceksiniz. Birazdan paylaşacağımız aplikeye benziyor. Boncuklarla yaptığımız bir örnek.

Flamingo Aplike Nasıl Örülür?

Kitap ayracı, broş, süsleme gibi birçok yerde kullanacağımız bir aplike. Kolay bir proje. Örgü bilen herkes tarafından rahatlıkla örebilir. Flamingo aplike yapılışı detaylarına kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Pembe ve kahve tonlarında bir ip kullanacağız. Elinizde olan ipler varsa onları da kullanabilirsiniz. Lif modellerini süslemek içinde kullanabilirsiniz. Çocuklarınıza ördüğünüz patik modellerinde de süsleme olarak kullanabilirsiniz.

20 zincir çekerek başlıyoruz flamingoya. 2. zincirden başlayarak 1 sık iğne yapıyoruz, sırayla devam ederek 1 tekli trabzan, aynı yere 2 trabzan, aynı yere 2 adet tığa iki ip dolayarak trabzan yapalım, 1 trabzan, 1 tekli trabzan yapalım. 1 sık iğne yapalım. Aynı yere 3 sık iğne yapalım. Devam ederek 5 sık iğne yapalım. Sırasıyla 3 sık iğne yapıp birlikte örelim ( eksiltme yapar gibi), 2 sık iğne yapalım.

Flamingo Aplike Yapılışı 2

Tekrar 20 zincir çekelim. Resimdeki gibi örelim.

Flamingo Aplike Yapılışı 3

Flamingo Aplike Yapılışı 4

Flamingo Aplike Yapılışı 5

Şimdi 2 parçayı birleştirelim.

Flamingo Aplike Yapılışı 6

Flamingo Aplike Yapılışı 7

Kanatları örelim.

Flamingo Aplike Yapılışı 8

Ayakları örelim bej rengi iple.

Flamingo Aplike Yapılışı 9

Flamingo Aplike Yapılışı 10

Ayakları az önceki gövdeye dikelim.

Flamingo Aplike Yapılışı 11

Kitap ayracı olarak örüp kullanabilirsiniz. 9 zincir üzerine sık iğne yaparak 22 cm ölçülerinde örelim.

Flamingo Aplike Yapılışı 12

Flamingo Aplike Yapılışı 13

Flamingo Aplike Yapılışı

Çok güzel bir çalışma oldu. Kaynak kısmından tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Flamingo Aplike Yapılışı 1

Kaynak : https://blog.buttinette.com/handarbeiten/anleitung-flamingo-applikation-haekeln/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler