Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Farklı Örgüler

Bebek battaniyesi modellerinde, örgü duvar süsü modellerinde, kırlent modellerinde, motifli hırka modellerinde kullanabilirsiniz. Aklıma gelen fikirler bunlar. Eğer sizinde aklınıza gelen farklı fikirler varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Değişik fikirler, yeni fikirler öğrenmemiz için oldukça faydalı olacaktır. Motifi kenardaki kısımları kullanamadan örebilir ve örerken veya dikerken motifi birleştirebilirsiniz. Tığ işi ile ördüğümüz renkli gül kırlent yapılışı gibi motifleri renk renk örüp birleştirerek kırlent, battaniye olarak kullanabilirsiniz. Kare motifli bebek battaniyesi yapılışı olarak kullanabilirsiniz. Motifler orta boyda olacaktır. Şemadan da görüldüğü üzere motif küçük değil. Motifin boyutlarına kullanacağınız iplerin ölçüleri de büyüklük küçüklük kazandıracaktır. Kalın iplerle büyük ince iplerle küçük olacaktır. Birçok örgü modellerinde kullanacağınız bir motif. Şema okumayı hepimiz öğrendik. Birçok şemalı paylaşımda bulunduk. Ve hepsini kolayca ördük. Bu motifte turları takip ettiğimizde rahatlıkla örebileceğimiz bir motif.

Tığ İşi Kare Motif Nasıl Örülür?

Farklı Örgüler 1

Şemamız bu şekilde. Bildiğimiz tekniklerden oluşuyor. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde harika bir motif. Aşağıda resimde gördüğünüz gibi örebilir bir dal parçasına bağlayıp duvar süsü modelleri olarak kullanabilirsiniz. Örgü mandala modelleri o şekilde çok kullanılıyor. Bir tişörtünüzü süslemede kullanabilirsiniz. Sadece kare kısmını örüp hırka, yelek gibi örgülerinizde kullanabilirsiniz.

Şemada siyah noktalar zincir, uzun çizgiler trabzan, dikdörtgenler sık iğne anlamına geliyor. Şimdi motifimiz bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım. İyi seyirler.

Farklı Örgüler

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler