Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Mause Pad Yapma

Çalışma alanınıza yeni, taze bir bakış açısı. Mause padleri kaplayarak onları yenileyebilirsiniz. Şuan yapacağımız böyle bir çalışma. Masanızda otururken , çalışırken çok zaman harcarsınız. İlk okul yıllarından mezun olup üniversite yıllarına kadar. İşiniz masa başı, bilgisayar ile ilgili bir işse masada harcadığınız zaman daha çoktur. Bu yüzden güzel ve düzenli bir çalışma alanın olmasına dikkat edersiniz. İşinizden dolayı çoğu zamanınızı bilgisayar başında geçirirsiniz. Bu yüzden sürekli kullandığınız , sıkıldığınız araç gereçlerinizi yenileyebilirsiniz. Masada çalışırken en çok kullandığımız mause pad yenileme ile başlayabilirsiniz. Yazılarımızda birçok kez kendin yap projelerine, yenileme projelerine yer veriyoruz. Evimizde bulunan birçok eşyayı yeniliyoruz. Eski mobilya yenileme, ayakkabı yenileme, dolap yenileme, ahşap ve kumaş sandalye yenileme, hırka, yelek, kazak yenileme işlemleri yapıyoruz. Bugünse çalışma odamızda en çok kullandığımız araçlardan biri olan mause padleri yeniliyoruz. Ben çok beğendim. Çok güzel bir çalışma olmuş. Hazırsanız evde mause pad yapma nasıl yapılıyormuş görelim.

Mause Pad Yenileme

Yapılışı oldukça kolay bir çalışma. Eski mause padlerinisi bu şekilde yenileyebilirsiniz.

Malzemeler

  • Eski mause pad
  • Kumaş
  • Makas
  • Fırça
  • Mod podge
  • Bir kap

Evde Mause Pad Yapma

Hemen yapılışına başlıyoruz. Önce mause padin her tarafına tutkal sürüyoruz.

Evde Mause Pad Yapma 1

Kumaşı mause padin üzerine yavaşça , kırışıklar, hava kabarcıkları olmadan dikkatli bir şekilde yerleştiriyoruz. Ve kuruması için bekliyoruz.

Evde Mause Pad Yapma 2

Kenar kısımlarında biraz kumaş bırakarak fazla kısımları kesiyoruz. Yan kısımlarına tutkal sürüyoruz. Bıraktığımız kenarda kalan kumaşları yanlara yapıştırıyoruz.

Evde Mause Pad Yapma 3

Ve mause pad yepyeni hali ile hazır. Eski halinden çok çok iyi oldu.

Evde Mause Pad Yapma 4

Evde Mause Pad Yapma 5

Evde Mause Pad Yapma 6

Kaynak : http://www.one-o.it/diy-mousepad/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler