Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Elbise Kemeri

Çok güzel bir proje daha hazırladık. Kendin yap projelerini sevenler için hem kolay hemde gösterişli bir proje. Çiçekli elbise kemeri yapıyoruz. Kemer olarak farklı proje tasarımlarımız da olmuştu. Örgü kemer nasıl yapılır basit bir modelin yapılışını sizlerle paylaşmıştık. Paylaştığımız projeyi perde süsü, örgü takı modelleri gibi projelerde de kullanabilirsiniz. Hem saç bandı hemde örgü kemer yapılışı olarak kullanabileceğiniz pullu bir projemiz  var. Kemer için pullu projeyi de kullanabilirsiniz. Hobi dünyasına ait daha fazla proje için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Şimdi elbise üzerine, gelinlik,kına elbisesi, nedime kemeri gibi projelerde kullanabileceğiniz çiçekli elbise kemeri yapılışına geçelim.

Çiçekli Elbise Kemeri Nasıl Yapılır?

Düğün, nişan, söz. Bir yaz partisi veya kır düğünü. Hepsine farklı bir elbise giymek isteriz. Ama bu maalesef biraz bütçeyi aşabilir, cüzdanı zorlayabilir. Öyleyse aynı elbiseyi farklı süslemeler ile birçok yerde kullanabiliriz. Çeşitli aksesuarlar ile aynı elbiseyi iki farklı düğünde kullanabilirsiniz. Bugün sizlere kolayca bir çiçekli kemeri nasıl yapabileceğinizden bahsedeceğim.

Malzemeler

  • Sevdiğiniz renklerde kurdele ( kullanacağınız elbiseye uygun renkte olabilir)
  • Yapay çiçekler
  • Makas
  • Yan keski
  • Sıcak silikon
  • Tüyler

Çiçekli Elbise Kemeri 1

Seçtiğiniz kurdele çiçekleri yapıştırabileceğiniz kalınlıkta olmalı. Kurdelenin boyutları bel çevreniz + 40 cm daha ekleyerek kesebilirsiniz. Bağlamak için yeterli uzunlukta olmalı. Çiçekleri yapraklarından ve köklerinden ayıralım. Çiçekleri nasıl yerleştireceğimize karar verelim. Daha sonra sıcak silikon ile kurdele üzerine yapıştıralım.

Çiçekli Elbise Kemeri 2

Çiçekli Elbise Kemeri 5

Çiçekli Elbise Kemeri 4

Çiçekli Elbise Kemeri 6

Çiçekli kemerimiz hazır. İstediğiniz yerde, istediğiniz kombinlerle kullanabilirsiniz.

Çiçekli Elbise Kemeri 3

Çiçekli Elbise Kemeri

Kaynak : https://schoen-bei-dir.com/do-it-yourself/diy-hochzeit/pimp-your-dress-diy-blumenguertel/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler