Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Halı Boyama Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda halı boyama, eski mobilyaları yenilme, kapı boyama, mutfak- banyo-balkon fayanslarını boyamak çok trend. Şablonlar kullanarak sıkıldığımız eşyaları boyayarak yeniliyoruz. Bugünkü konularımız arasında evde halı boyama nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Aynı tekniği fayans boyamalarınız içinde kullanabilirsiniz.  Bende birkaç eşyamı boyayarak yenilemiştim. Venge rengi olan TV sehpamı beyaza boyamıştım. Nasıl yaptığıma eski mobilya yenileme projelerimizden ulaşabilirsiniz. Yine bir sehpa yenileme işlemi yapmıştım. Eski mobilyaları yenilerden, halı, mutfak, fayans gibi alanları boyarken şablonlar kullanabilirsiniz. Hobi marketlerde çeşit çeşit şablonlar satılıyor. Kendiniz stencil şablon modelleri yapmak isterseniz dıy stencil şablon yapılışından nasıl yapıldığına, ayrıntılı bir şekilde tarifine ulaşabilirsiniz. Şimdi birlikte yenilemek istediğimiz halılarımızı boyayalım.

Sprey Boya İle Halı Boyama

Sıkıldığınız bir halınızı boyayarak yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Fotoğraflarla evde halı boyama nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız. Kullanacağınız şablonları hobi marketlerden hazır olarak alabilirsiniz veya evde kendiniz yapabilirsiniz. Halı boyama videolarını, fotoğraflarını takip ederek sizde yenileme işlemlerine başlayabilirsiniz. Kolay bir yöntemle halı rengi değiştirme, boyama işlemlerinden bahsedeceğiz. Lekeli halılarınız varsa bu ve yıkattığınızda, sildiğinizde çıkmadıysa bu teknik ile lekeleri kapatabilirsiniz.

Malzemeler

  • Sprey boya
  • Bant
  • Makas
  • Gazete
  • Şablon

Halının hangi kısmına şablon uygulamak istiyorsak o kısma şablonu yapıştırıyoruz bantlarla. Boyama işlemi yaparken kaymaması için. Daha sonra etraf boya olmasın diye gazete ile örtüyoruz. Ve başlıyoruz şablonun üzerine sprey boyayı sıkmaya. Boyamak istediğimiz tüm alana bu işlemi uyguluyoruz.

Ve sonuç.

Evde Halı Boyama Nasıl Yapılır? 8

Evde Halı Boyama Nasıl Yapılır? 9

Evde Halı Boyama Nasıl Yapılır? 10

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/dekorirovanie-odnotonnogo-palasa/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler