Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgüsü Abajur Yapımı

Örgü küçük motiflerden örülmüş el emeği göz nuru el örgüsü abajur yapımı hazırladık. Evde kalan ipleri değerlendirmek için çok güzel bir proje. Parça iplerden kurtularak güzel bir abajur elde ediyoruz. Tığ işi motiflerden beğendiğiniz örneklerle, şiş örgü modellerinden abajurlar örebilir ev dekorasyonunuz için kullanabilirsiniz. Örgü abajur yapımı için renkli ipler kullanıyoruz. Hasır ip, kağıt ipte kullanılabilir. Çok güzel olacaktır. El örgüsü abajur yapımı için pamuklu, akrilik, yünlü gibi birçok ipi kullanabilirsiniz. Tığ işi abajur yapımı istediğiniz boyutlarda yapabileceğiniz  bir model. Abajurunuzun boyutlarına göre motifleri uzunluklarını, boylarını ekleyebilir daha sonra abajurunuza dikebilirsiniz. Makrome avize iskeleti ile avize yapımı hazırlamıştık. Modern makromelerden de çok güzel avizeler yapıyoruz. Makrome düğüm teknikleri, makrome yaprak modelleri ile sizde evinize avizeler yapabilirsiniz. Sıra geldi el örgüsü abajur yapımına. Çok beğeneceksiniz.

Örgü Abajur Yapılışı

Küçük motiflerle daha önce örgü yastık, bebek battaniyesi örmüştük. Bugün abajur örüyoruz. Abajur iskeletine uyacak şekilde uzunluk ve genişlikte motifleri ekleyebilir daha sonra abajur iskeletine dikebilirsiniz. Piksel motif olarak geçiyor örneğimiz. İsterseniz tur boyutlarını büyütebilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi motifinin ilk turda bitirilmiş hali.

Sihirli halka içine 3 zincir ile trabzan yapıyoruz. Yanına 2 trabzan daha yapıyoruz. 2 zincir çekip 3 trabzan yapıyoruz. Motifleri birbirine aşağıdaki gibi ekliyoruz.

El Örgüsü Abajur Yapımı

El Örgüsü Abajur Yapımı 1

El Örgüsü Abajur Yapımı 3

El Örgüsü Abajur Yapımı 4

Motifleri tamamladıktan sonra etrafına sık iğne yapıyoruz. Daha sonra farklı bir renk ile arada 2 sık iğne atayarak aynı yere 3 trabzan yapıyoruz.

El Örgüsü Abajur Yapımı 5

El Örgüsü Abajur Yapımı 6

Şimdi avize iskeletine iğne ile dikiyoruz.

El Örgüsü Abajur Yapımı 7

El Örgüsü Abajur Yapımı 8

Abajur tamamlandı. El örgüsü abajur yapımı çok güzel bir model oldu.

El Örgüsü Abajur Yapımı 9

El Örgüsü Abajur Yapımı 10

El Örgüsü Abajur Yapımı 11

El Örgüsü Abajur Yapımı 12

Kaynak : https://newleafdesigns.nl/2015/07/11/granny-collage-lampshade-free-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler