Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgü Örnekleri

Üst kısmı motifli tığ işi, alt kısmı şiş örgü. Tığ işi ile şiş örgünün birleşiminden oluşan çok güzel bir model daha. Her iki örgüyü de sevenler ve bir türlü ikisinden de vazgeçemeyenler için süper bir model. Bu şekilde tığ ve şişin birleşiminden oluşan örnekler paylaştık. El örgü örneklerinden güzel bir süveter örüyoruz kendimize. Artan iplerden de kızımıza çok şık bir motifli yelek modelleri örüyoruz. Mavi beyaz renklerinde. Papatyalı çok güzel bir model olmuş. Motifleri farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Şal modellerinde de kullanabilirsiniz. Tığ ve şişin birleşiminden oluşan bir örgü olduğunu söylemiştik. Aynı şekilde hem hırka hem şal örgü modeli yapılışı da aynı şekilde şiş ve tığın birleşiminden oluşuyor. Örgü süsleme modelleri olarak paylaştığımız süveter de aynı şekilde. Örgü işi olarak bu şekilde beğendiğiniz teknikleri birleştirerek örgülerinizde kullanabilirsiniz. El örgü örneklerinde olduğu gibi. Beğendiğimiz bir motifle düz örgüyü birleştiriyor ve harika bir süveter örüyoruz.

Örgü Süveter Modelleri Bayan

El Örgü Örnekleri 10

El Örgü Örnekleri 13

El Örgü Örnekleri 11

El Örgü Örnekleri 12

El Örgü Örnekleri 14

İplerimizi, motiflerimizin şemasını ve motiflerimizin nasıl örüldüğünü gördük. Motif zincir ve trabzandan oluşuyor. İplik olarak akıllı ipler, batik ipler, ebruli ipleri kullanıyoruz. Süveter örme tarifimiz yakadan başlıyor. Ve roba kısmını tığ ile örüyoruz. Roba bittikten sonra ilmek çıkartarak alt kısmı şiş örgü ile örüyoruz. Kollar için 1 düz 1 ters lastik veya 2 düz  2 ters lastik örüyoruz.

El Örgü Örnekleri

El Örgü Örnekleri 15

El Örgü Örnekleri 16

El Örgü Örnekleri 17

El Örgü Örnekleri 1

El Örgü Örnekleri 18

El Örgü Örnekleri 19

El Örgü Örnekleri 20

El Örgü Örnekleri 21

El Örgü Örnekleri 22

Roba kısmının ayrıntılarını, ilmek çıkartmayı ve düz örgünün başlangıç kısmını gördük. Şimdi örgümüz bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım. Çok beğeneceğinizi düşünüyorum el örgü örneklerinin bitmiş halini.

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler