Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgü Modelleri

El örgü modelleri şiş ile ördüğümüz bir örnek. Kazak modellerinde, bebek örgü modellerinde, atkı şapka modellerinde ve daha birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Yapılışı oldukça basit. El örgüsü hırka modelleri ve yapılışı modelinde iki renkli olarak da kullanabilirsiniz. Farklı örneklerle birleştirerek el örgüsü erkek kazak modelleri örebilirsiniz. Kahve ve krem tonlarında çok şık bir kazak örebilirsiniz. Sadece erkekler için değil bayan örgü kazak modelleri ve yapılışında da kullanacağınız bir model. El örgü modelleri son zamanlarda çok örülür oldu. Ve ben örgü örmeyi çok seviyorum. Şiş örgü modelleri olsun, tığ işi örgü modelleri olsun fark etmez. Ama sanırım tığ işi biraz ağır basıyor. Gelelim şimdi bu güzel el örgü modellerinin yapılışına.

El Örgü Modelleri 1

El İşi Örgü Modelleri Anlatımlı

Modelimizin yapımında nako elit baby ip ve 4.5 numara şiş kullanıyoruz. Bu hoş görünümlü ve kolay şiş örgüsübebek yeleklerinde, hırkalarda, süveterlerde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay ve zevkli olan model 2 sırada oluşuyor. El örgü modelleri istediğiniz uzunluğa gelene kadar 2 turu tekrar ederek örebilirsiniz.

El Örgü Modelleri

Biz modeli örerken iki desen arasında 4 sıra düz örgü uyguladıktan sonra tekrar modelimizi koyduk. Dilerseniz bu sayıları artırıp eksiltebilirsiniz. 35 ilmek üzerine başladığımız modelde ilk ilmeği boş alıp bir sonraki ilmekte bir ilmekten 3 ilmek çıkarıyoruz. Sıra sonuna kadar bir ilmek boş alıp bir sonraki ilmekte bir ilmekten 3 ilmek çıkarıyoruz. Sıra sonuna geldikten sonra bir üst sırada yine boş aldığımız ilmekleri yine boş alıyoruz 3 ilmek çıkardığımız ilmekleri de tek seferde örüyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi uygulayarak en sona kadar geliyoruz. Modelimiz böylelikle oluşmuş oluyor. İpi öne alıp 4 sıra düz örgü uyguladıktan sonra tekrar modelimizi koyuyoruz. Model aralıklarını kendiniz belirleyebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay ve çokta çabuk biten bu modeli her çeşit örgünüzde değerlendirebilirsiniz.

El Örgü Modelleri 2

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler