Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgü Modelleri ve Yapılışları

Bebek örgü modellerinde, battaniye modellerinde ve birçok örgü modelinde kullanacağınız çok güzel bir model. Tarifeli videolu anlatımlı bir örnek. El örgü modelleri ve yapılışlarını istediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz. Tığ işi ile ördüğümüz bu modele biraz ara verip önceki örneklerden bahsedelim biraz. Tığ işi örnekleri anlatımlı modellerde kullanabilirsiniz. Bebek yelekleri, büyükler için yelekler örebilirsiniz. Tığ işi yelek örneklerinde istediğiniz bedene göre örebilirsiniz. Renkli çocuk örgülerinde kullanabilirsiniz.

Örgü Modelleri ve Yapılışı

El Örgü Modelleri ve Yapılışları

El örgü modelleri ve yapılışlarında öreceğiniz modele göre iplerinizi belirleyebilirsiniz. Bebek örgüleri için bebek yünleri kullanabilirsiniz. Modelde nako lüks minnoş ip ve 2 numara tığ kullanılmıştır.

Model 4 ve 4 ün katları zincir üzerinden kuruluyor. Bebek yeleklerinde bebek battaniyesinde atkı ve bere modelinde şal modelinde birçok örgülerinizde kullanabilirsiniz. Şimdi modeli nasıl yaptık onu anlatalım. 44 zincir  üzerine kurulan model 5.zincire batıp 2 li trabzan yapılır. Aynı zincir içine batıp 1 tane trabzan daha yapılır. Aralara zincir çekmeden alttan 4. zincire batıp sık iğneyle birleştirilir. Çekilen zincir sayısına  bu şekilde devam edilir. 3 zincirle geriye dönüp çektiğimiz zincir dibine batıp 2 tane trabzan yapılır. Aralarda zincir çekmiyoruz 3. Trabzanın içinden batıp  sık iğneyle birleştiriyoruz. Tepesine 3 zincir çekip arkada kalan trabzanın içine 3 tane 2 li trabzan yapıyoruz. En son sıraya kadar bu şekilde devam edip en son sırayı birleştirmeyle tamamlıyoruz. Modelde farklı bir şey yok her sırası aynı tekrarlanan model.

Yukarıdaki görselde bulunan örneğin yapılışını yazılı olarak öğrendik. Şimdi kabartmalı örgü modelinden benzer bir modelin yapılışını videodan öğrenelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler