Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El İşleri Örgü

El işleri örgü modellerini yelek modellerinde, şal modellerinde ve daha birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Harika bir model. Lif modellerinde değişik örnek arayanlar bu modeli lif örneklerinde de kullanabilirler. El işleri örgü modelinde kullandığımız örneği sizlere hem şemalı olarak hemde adım adım resimli olarak yapılışını paylaşacağız. Örgü modelleri yapılışı anlatımlı birçok örneğin yapılışında kullanabilirsiniz. İster tek renk olarak isterseniz de ebruli, batik iplerle renkli olarak örebilirsiniz. Her iki çeşide de örnek göreceğiz birazdan. Örgü modelleri yapılışı için yünlü ipler veya merserize ipler kullanabilirsiniz. Her iki ipte de model harika duruyor. İlginç örgü modelleri ve yapılışları arıyorsanız bu model tam sizlere göre. Hazırsanız başlıyoruz yapılışına.

Yeni Elişi Modelleri

Tığ işi ile ördüğümüz bir model. Farklı iki çeşit iplik ile örgümüzü örüp nasıl durduğunu göreceğiz. Yelek ve şal modellerinde yünlü iplikler kullandığınızda nasıl durduğunu görebilirsiniz. Diğer örgülerinizde merserize ipler kullandığınızda örgünün nasıl durduğunu inceleyebilirsiniz. Örgünün önden ve arkadan görünüşünü görebilirsiniz. Ve örgülerinizde ip seçimlerini ona göre yapabilirsiniz. Dilerseniz önce el işleri örgü örneğimizin şemasını görelim.

El İşleri Örgü

Örneğimiz fıstıklı bir model. Şemada x altı daire trabzana önden batma demek, x altı a ise trabzana arkadan batma demek. En alttaki sembol ise fıstık yapımını gösteriyor. Şimdi fıstığı nasıl yapacağız onu görelim resimlerle.

El İşleri Örgü 1

El İşleri Örgü 2

El İşleri Örgü 3

El İşleri Örgü 4

Fıstıklı kısımlarda bu şekilde yapacağız. Zincir sayısını 8 ve katları  +  4 zincir çekerek başlayacağız. Ve şemaya uygun şekilde aşağıdaki resimleri takip ederek öreceğiz.

Örgüyü istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Şimdi 3 farklı renkte örülmüş örneğini görelim. Ve örgünün önden, arkadan görünüşünü inceleyelim.

El İşleri Örgü 18

El İşleri Örgü 19

El İşleri Örgü 20

El İşleri Örgü 21

El İşleri Örgü 22

El İşleri Örgü 23

El İşleri Örgü 24

Kaynak : https://mypicot.com/0053.html

Benzer İçerikler
One thought on “El İşleri Örgü”
  1. Cristina Rodríguez dedi ki:

    Hermoso el punto de diez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler