Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Modelleri Yapılışı Anlatımlı

Çok beğeneceğinizi düşündüğümüz bir örnek daha. Tıpkı videolu diyagonal örgü modeli nasıl yapılır gibi. Tıpkı haroşa örgü nasıl örülür gibi. Birçok örgü modelinde kullanacağınız çok güzel ve çok kolay bir örnek. Şiş örgü modelleri ile yapılıyor. Bebek örgü modellerinde, örgü boyunluk modellerinde, yelek modellerinde, örgü kazak modellerinde ve daha birçok örgüde kullanabilirsiniz. Örgü modelleri yapılışı tarifini sizlere detaylı bir şekilde vereceğiz. İster anlatımdan ister videodan takip ederek örebilirsiniz. Örneği çıkarttıktan sonra dilediğiniz örgüde kullanabilirsiniz. Hırka modelleri de çok güzel olur bu örnekle. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışlarını öğrenmek için mimuu.com takipte kalın.

Kolay Örgü Modelleri ve Yapılışları

Örgü modelleri yapılışı oldukça kolay bir örnek. İlk defa örgü örecekler önce ilmek sayısını az başlayarak modeli kavrayabilirler. Daha sonra örecekleri örgüye göre ilmek sayılarını belirleyebilirler.

Model 2 ve katları +2 ilmekten oluşuyor. Öreceğiniz modele göre ilmek sayılarınızı ayarlayabilirsiniz.

Şişimize ilmekleri attıktan sonra tüm ilmekleri ters olarak örüyoruz. Kenar ilmeği dahil. Sonraki turda tüm ilmekleri düz olarak örelim. 3. tura geçiyoruz. İlk ilmeği örmeden alalım. Şişe 1 kez ip dolayalım. İpi kendimizden tarafa geçirelim. Sonraki ilmeği karşıdan batarak örmeden alalım. 1 ilmek düz örüyoruz. Şişe bir kez ip doluyoruz. Ve yine aynı şekilde bir sonraki ilmeği örmeden alıyoruz. Bu işlem sıra sonuna kadar devam ediyor.

Modelimiz bu şekilde ilerliyor. Devamını kafanız karışmasın diye anlatmıyorum. Videoda daha net anlaşılıyor. Örgü modelleri ve yapılışı için videoyu izlemeniz yeterli.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler