Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El İşi Örgü Hırka Modelleri

Tığ işi ile ördüğümüz harika bir hırka modelleri. Asimetrik modelleri sevenler için çok güzel bir örnek. Tarifi şemalı. Kolay bir model. Dikdörtgen bir parça örüyoruz. Ve kenarına eklediğimiz tığ işi kenar oyası ile hırkamızı bambaşka bir modele çeviriyoruz. Örgüye yeni başlayanların da rahatlıkla ördükleri bir hırka olacak. Tek renk veya batik, ebruli iplerle örebilirsiniz. Kek iplerle de çok güzel duracaktır. Merserize iplerle yazlık olarak da örebilir kullanabilirsiniz. Sonbaharda da çok kullanışlı olacaktır. Sonbahar renkleri ile örebilirsiniz. Tığ işi ile ördüğümüz hırka yerine şiş örgü modelleri örmek isterseniz yakalı pirinç hırka tarifi ile ponçik hırka yapımı anlatımlı anlatımlı modelde çok güzel ve çok sevilen hırkalardan. El işi örgü hırka modellerinin yapılışına geçelim yavaş yavaş.

Asimetrik Hırka Nasıl Örülür?

El işi örgü hırka modelleri için 3 şema kullanıyoruz. Ana gövde şeması, yaka şeması ve etek ucu şeması. Bu örneğin dikdörtgen kısmını şiş örgü ile örüp kenar oyalarını tığ ile örebilirsiniz. O şekilde de çok güzel duracaktır. Örneklerini daha önce paylaşmıştık. Tamamen tığ ile de örebilirsiniz aynı modelde olduğu gibi. Şimdi şemaları verelim.

Ana şema

El İşi Örgü Hırka Modelleri 19

Yaka şeması

El İşi Örgü Hırka Modelleri 16

Etek ucu şeması

El İşi Örgü Hırka Modelleri

Ana gövde şemasını istediğiniz ölçülerde zincir çekerek başlıyor ve kol hizalarında kol boşluğu bırakarak dirdörtgen bir parça örüyoruz. Daha sonra yaka ve etek ucu şemalarını kullanıyoruz. Ana gövde şemasında bulunan x ler trabzan. Diğer şemalarda ise daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Artılar ise sık iğne.

Hırkanın bittiğinde nasıl durduğunu merak ediyor musunuz. Hadi hep birlikte görelim.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/233

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler