Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı

Kulaklıklar, kablolar artık daha düzenli olacak. Birbirine karışmayacak, birbirine dolaşmayacak. Aradığınızda düzgün bir şekilde hemen bulacaksınız. Yapılışı oldukça kolay. Aynı çalışmaları örgü modellerinden de yapabilirsiniz. Çok güzel örgü çiçek modellerini, örgü motif örneklerini kulaklık düzenleyici yapımına çevirebilirsiniz. Dıy kulaklık düzenleyici yapımı modellerinden oluşan bir galeri hazırlamıştık geçtiğimiz günlerde. İçinde çok güzel keçeden yapılan çalışmalar vardı. Deriden yapılan çalışmalar. Keçe kulaklık düzenleyici modellerinden de beğendikleriniz varsa onları yapabilirsiniz. Hobi dünyasına ait birçok çalışmada kullandığımız parçalarla yapabilirsiniz. Kalan kumaşlardan kulaklık düzenleyiciler yapabilirsiniz.

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı 18

Örgü Kulaklık Düzenleyici Nasıl Yapılır?

Kendinize, sevdiklerinize hediyelik fikirler olarak renk renk dıy, kulaklık düzenleyici yapımı yapabilirsiniz. Eminim sizin el emeğiniz olan hediyeleri aldıklarında sevdikeleriniz çok mutlu olacaklar. Örgüler dışında parça kumaşlarla da yapabilirsiniz. Araya tela yapıştırarak yapabilirsiniz. Desenli, çiçekli, geometrik desenli, düz renk kumaşlardan da çok güzel olacaktır. Bu sayede parça kumaşları değerlendirme yapmış olacaksınız.

Malzeme olarak istediğiniz renklerde ipler kullanabilirsiniz. Ben elimde olan nako pırlantaları kullandım. Ayrıca çıtçıta ihtiyacımız olacak. 2, 5 mm tığ kullanmıştım.

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı 6

Örgü kulaklık yapımı için sihirli halka içine 3 zincir ile başlıyor ve toplamda 12 trabzan yapalım. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batarak 24 trabzan yapalım. Bir sonraki turda 1 ör 1 artır ile 36 trabzan yapalım. Ve yine bir sonraki turda 2 ör bir artır ile 42 trabzan yapalım. Her tur başına 3 zincir ile başlıyoruz. Bu aşamaya kadar olan kısmı resimlerle görelim.

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı 7

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı 8

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı 9

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı 11

Gözler için siyah iple sihirli halka içine 6 sık iğne yapıyoruz. 2. turda beyaz renge geçip her ilmeğe 2 kez batarak 12 sık iğne yapıyoruz. 2 adet örüyor ve ilk ördüğümüz parça üzerine dikiyoruz. Turuncu, sarı iplerle gagayı işliyoruz. En son çıtçıtları dikip bitiriyoruz.

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı 5

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı 1

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı 3

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı 15

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı 16

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı 13

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı 12

 

Karışık duran, dolaşan kulaklıklarınız artık daha düzgün olacak. Hemen elinizin altında çantalarda, dolaplarda bulacaksınız.

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı 14

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı 2

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı 17

DIY, Kulaklık Düzenleyici Yapımı 19

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler