Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dev Kar Tanesi Led Lamba Yapımı

Tamda kar mevsimindeyken, Ankara’ya çok güzel kar yağmışken böyle bir çalışma çok güzel oldu. Tabi kar hemen eridi. Daha çok yağar inşallah. Yeni yıla yaklaşırken, tam örgü ağaç yapımı tamamlamışken, amigurumi noel baba anahtarlık örmüşken böyle bir çalışma çok güzel olacak. Evinizin istediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz. Dev kar tanesi led lamba yapımını geliştirerek, değiştirerek farklı çalışmalar yapabilirsiniz. Daha çok led gece lambası yapılışı için mimuu.com sayfasından önceki tariflerden tüm modellere ulaşabilirsiniz. Bu güzel kendin yap projesini çok seveceksiniz. Hemen bitmesini isteyeceksiniz. Ve kullanmak isteyeceksiniz. Bazı malzemeler elinizde yoksa kıl testere gibi alternatif aletlerle de yapabilirsiniz. Daha basit kar tanesi desenleri seçebilirsiniz. Veya flamingo led lamba yapabilirsiniz. Veya bir kaktüs led lamba yada bir bulut led lamba. Ananas olabilir. Beğendiğiniz sevdiğiniz desenlerle ev dekorasyonunuza lambalar yapabilirsiniz.

El Yapımı Lamba Nasıl Yapılır?

Dev kar tanesi led lamba yapımı için gerekli malzemeleri kolayca bulabilirsiniz. Led ışıkların çeşitleri nette satılıyor. Birçok sitede var. Yine çevrenizde AVMlerde bulabilirsiniz. Matkapta birçok evde mevcut. Ahşap malzemeleri, mdf malzemeleri yapı marketlerde bulabilirsiniz. Led lambanın boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabirsiniz. Daha küçük kar desenleri çizebilirsiniz.

İşe önce kar deseninin hangi boyutta olacağına karar vermekle başlayalım. Daha sonra ahşap üzerine deseni çizelim. Ahşap üzerine ledlerin nerede olmasını istiyorsak buralara matkapla düzgün bir şekilde delikler açalım. Daha sonra akrilik boyalar ile boyayalım. Ledleri yerleştirip lambayı tamamlayalım.

Ve lamba hazık. Bence çok güzel oldu.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler