Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Delikli Örgü Modelleri

Delikli örgü modelleri, şu zamanlarda ve geçmiş yıllarda oldukça rağbet görmüştür. Delikli örgü örnekleri çok şık ve zarif gösterdiği gibi hırka, süveter ve şapka gibi pek çok yerde kullanılmaktadır. Gençten çocuğa, yaşlıdan yetişkine birçok kişinin üzerinde ve dolaplarında bulunan bu modeldeki kıyafetlerin örülmesi biraz zaman alır. Ama kesinlikle bitince bu zamana değecek bir model ortaya çıkar.

Kaydırmalı ajurlu örgü tekniği ören kişiler tarafından sık sık kullanılır. Bu örneği yapmak için şiş ve istenilen renkte düz yün iplik gereklidir. Öncelikle 4 düz, 6 ters, 1 kesme, 1 arttırma, 4 düz, 6 ters, 1 kesme, 1 arttırma şeklinde sıra sonuna kadar devam edilir. Arka tarafta ise düz taraf düz, ters taraf ise ters örülerek devam edilir.

Delikli Örgü Modelleri

Ön sırada 4 düz fakat bu sefer 5 ters, 1 kesme, 1 arttırma, 1 ters, 4 düz, 5 ters, 1 kesme, 1 arttırma örerek tekrar sıra tamamlanır ve arka da aynı şekilde düze düz, terse ters olarak örülür. Ancak sıralar ilerledikçe her sırada ters örgü 2, 3, 4, 5 ve son olarak 6 olarak devam edilmesi dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Bu şekilde 7 sıra bittikten sonra, 8 düz, 6 ters, 8 düz, 6 ters örgü örerek 4 sıra tamamlanır.

İlk 4 düz ilmek ajur ile yapmaya başlanır. Aynı bu şekilde ajur örgü modeline devam edilir. Kesmeler de sağa yatık bir şekilde yapılır ise örgü daha çok oturmuş ve görünümü daha güzel olmuş olur. Ajur örgü tekniği etek ve yaka kısımlarında daha hoş durur. Bu nedenle lastik gibi başka bir örneğe gerek kalmadan yapılır.

Ajurlu Kolay Delikli Örgü Modelleri, Örnekleri

Bunu daha önce ajurlu örgü modelleri ve ajurlu yelek modelleri olarak paylaşmıştık fakat şimdi az da olsa kolay ajurlu delikli örgü modellerini paylaşacağım umarım hoşunuza gider.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler