Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çok Amaçlı Bere Yapımı

Bir bere hayal edin ki bu bere size bir de boyunluk olarak işlev sunsun. Harika olmaz mıydı? İşte sizin için derlediğimiz bu yazımızda tam da böyle sizi hem soğukta koruyacak hem de stilinizi ortaya çıkartacak bir bere anlatmak istiyoruz. Gelin birlikte her aşaması ile bu şık berenin nasıl yapıldığına bir bakalım. Dilerseniz daha önce anlattığımız videolu boyunluklu bere tarifini de inceleyebilirsiniz.

Çok Amaçlı Bere Yapımı

Çok Amaçlı Örgü Hem Bere Hem Boyunluk Modeli Yapılışı

İstediğin renkte iki renk yün ipe ihtiyacınız olacak. Bir rengi örmüş olduğunuz örgü parçanın çevresine geçireceğiniz ipi olacak. Diğer renk ise örgünün kendisini oluşturacak. Kalınca olan bir yün için ve 4.5 numara tığ ile örülen bu bere yalnızca zincir çekerek öreceğiniz son derece basit bir örgü. Sonucu ise kolay yapımı karşısında fazlası ile şık.

80 adet zincir çekerek işe başlıyoruz. Bu kendi başımızın çevresini ölçerek aldığımız ölçü için geçerli zincir sayısını bize veriyor. Bu nedenle sizde zincir sayısını kendi ölçülerinize göre ayarlayabilirsiniz. 80 adet zincirimizi çektik. Ardından bir adet daha zincir çekip hemen dibine değilde diğer zincire batıp ip alıyoruz bu durumda tığımızda iki ilmeğimiz oluyor. Bu iki ilmeği de birlikte örüyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi zincirlerde tekrar ederek devam ediyoruz.

Çok Amaçlı Bere Yapımı 1

Bu tarif ettiğimiz örgü şeklini 16 sıra oluncaya kadar devam ederek ilerliyoruz. Daha sonra örerek elde ettiğimiz parçamızı ikiye katlıyoruz. Kenarlarından kendi yün rengi ile dikerek birleştirmiş oluyoruz. Şimdi elimizde bir boyunluğumuz oldu bile!

Farklı bir renkte yün ipimizle zincir çekiyoruz. Bu zincir örgümüzün çevresini dolaşacak uzunlukta olmalıdır. Zinciri bitirdikten sonra onu örgünün bir tarafına geçiriyoruz. Daha sonra da hazır ponponlarını da zincir ile birleştiriyoruz.

Çok Amaçlı Bere Yapımı 2

İsterseniz bağlayın boyunluk olsun ya da büzdürün bere haline gelsin!

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler