Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Tığ İşi Örgü Battaniye Modeli

Çiçekli tığ işi örgü battaniye modeli olarak veya farklı örgülerde kullanacağınız çok güzel bir model. Bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Bebek yelek modelleri yapabilirsiniz mesela. Bebek hırka modellerinde de güzel durur. Robadan hırka modelleri başlayıp üst kısmı düz trabzanlı bırakıp alt kısma çiçekli modelin uygulamasını yapabilirsiniz. Çiçekli tığ işi örgü battaniye modeli birçok farklı şekilde kullanacağınız bir örnek. Çiçekli örgü modellerinden birçok tarif var. Sizlere birkaç modelin yapılışından bahsedelim. İğne oyaları, lif modelleri, tığ oyaları, şal modelleri gibi örneklerimiz var. Önceki yazılardan hepsine ulaşabilirsiniz. Çiçekli zikzak battaniye yapılışı çok beğeneceğiniz örneklerden olacak. Renkli olarak da örülebilir. Videolu örgü çiçekli terlik yapılışı yine örgü çiçek modelleri ile yapılmış güzel bir model. Aynı çiçekleri paspas modellerinde de kullanmıştık. Çiçekli üçgen şal yapılışı da yine çiçeklerle yapılmış renkli ve şık bir örnek. Çok çeşitli örgü çiçek tarifleri ile yapılan örnekler yapabilirsiniz. Hadi şimdi yeni model battaniyenin yapılışına geçelim. Ve keyifle örelim.

Çiçekli Örgü Bebek Battaniyesi

Bebek battaniyesinde veya diğer örgülerde çok şık duracak güzel bir örnek. Renkli veya tek renkli olarak örerek kullanabilirsiniz örgüyü. Çiçekli tığ işi örgü battaniye modelinde sizlere anlatımı hem şemalı olarak hemde adım adım resimlerle hazırladık. Aşamaları takip ederek kolaylıkla örebilirsiniz.

Örgümüze başlarken 13 ve katları +2 zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra aşağıdaki şemayı kullanıyoruz. Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, x ler sık iğne anlamına geliyor. Çiçekler birbiri arasına gelecek şekilde örülüyor. İstediğiniz turda renk değişikliği yapabilirsiniz.

Çiçekli Tığ İşi Örgü Battaniye Modeli

Şemamızı inceledik. Şimdi ayrıntılı bir şekilde adım adım resimlerle battaniyenin nasıl yapıldığına göz atalım.

Çok güzel değil mi. Birçok örgüde kullanılabilir.

Çiçekli Tığ İşi Örgü Battaniye Modeli 20

Çiçekli Tığ İşi Örgü Battaniye Modeli 21

Çiçekli Tığ İşi Örgü Battaniye Modeli 22

Çiçekli Tığ İşi Örgü Battaniye Modeli 23

Kaynak : https://mypicot.com/0082.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler