Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Lif Yapımı Anlatımlı

Çiçekli lif modellerinden yeni güzel bir örnek. Çiçekli lif yapımı anlatımlı modelin tüm aşamalarını detaylı bir şekilde videoda bulabilirsiniz. Lifin üzerine koyduğumuz çiçekleri de yine ayrı bir videoda bulabilirsiniz. Örgü çiçek modelini farklı süslemeler içinde kullanabilirsiniz. Çiçekli farklı lif örneklerimiz de var. Şimdi biraz onlardan bahsedelim. Puf çiçekli yuvarlak lif yapımı çok örülen, çok sevilen bir model. Renkli çiçekli kısımları artık ipleri değerlendirmek için yapabilirsiniz. Renk renk çiçeklerle çok şık lifler örebilirsiniz. Çiçekli lif yapımı ise yuvarlak ve üzerinde tomurcuk çiçekleri olan bir model. Daha fazla lif yapımı videolu anlatımlı modeller için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli.

Çiçekli Lif Nasıl Yapılır?

Bugün sizlerle daha önceki modellerimizden biraz daha farklı bir çiçekle yapılan lif modeli yapımı paylaşacağız. Baharın bu güzel günlerinde etrafımızda görmeye doyamadığımız çiçekleri birazda lifte görelim istedik ve bu hoş modeli hazırladık.

Çiçekli Lif Yapımı Anlatımlı 1

Çiçekli Lif Yapımı Anlatımlı

Çiçekli lif yapımı anlatımlı modele  7 numara tığla 3 renk kullanılarak başlıyoruz.Örülen bu model yapılan çarkıfelek çiçeğinin etrafına örülen düz yıldız tekniğiyle devam ediliyor. Çarkıfelek çiçeği yapımı için zincirlerden oluşan bir halkanın içine 16 adet trabzan yapılıyor ve bu trabzanlarin üzerine tekrar trabzanlar ve zincirler yapılıyor. Bu şekilde oluşturulan çiçek yaprakları toplamda 8 parça oluyor. İstenen büyüklüğe geldiğinde fıstıklarla kenar oyası yapılıyor. Üzerine sonradan dikilen 3 adet çiçek modelin dahada zengin görünmesini sağlıyor. Dilerseniz çiçek ortalarına boncuk dikebilirsiniz. Yapmak isteyen herkese şimdiden kolay gelsin. Önce çiçeğin yapılışını görelim. Ardından lifin yapılışını. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler