Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Motifli Bebek Battaniyesi

Bebek battaniyesi modellerinde yeni bir örnekle devam ediyoruz. Çiçek motifli bebek battaniyesi. Renk renk çalışacağımız modellerden. Motifin yapılışını şemalı olarak hazırladık. Ayrıca daha kolay örmek için yabancı örgü modellerinden videosunu da ekledik. Böylece hem şemayı hem de videoyu izleyerek motifi rahat örebiliriz. Ayrıcı motifi çeşitli kalınlıkta iplerle çeşitli boyutlarda öreceğimiz tığ işi motif örneklerinden. Motifle ilgili eğer aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. Yorum kısmından sorularınızı sorabilir kolaylıkla bize uluşabilirsiniz. Çiçek desenleri her örgüye çok yakışıyor. Bebek battaniyesinde de çok kullanıyoruz. Çiçek motifli kolay bebek battaniyesi çok sevilen örneklerden. 3 boyutlu örgü modelini battaniye dışında değişik örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Çiçek bahçesi battaniye yapılışı büyük ve kolay battaniye sevenler için göz alıcı güzellikte. Örülmeye değer en güzel örgülerden. Bebek battaniyesi yapılışı anlatımlı modelin detaylarına geçelim.

Çiçek Motifli Battaniye Nasıl Örülür?

Battaniyenin boyutları 122 cm x 142 cm ebatlarında. Tabi motif sayısını artırarak veya azaltarak çeşitli boyutlarda örebilirsiniz. Bebek battaniyesi için ideal boyut genelde 90 x 90 cm olarak örülüyor. Motifin boyutları ise 15 cm civarında. Tabi bu ölçüler kullanacağımız ipin kalınlık inceliğine göre değişecektir. İlk olarak çiçek motifli bebek battaniyesi şemasına göz atalım.

Çiçek Motifli Bebek Battaniyesi

Kolay bir motif. Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, artılar sık iğne anlamına geliyor.

Çiçek Motifli Bebek Battaniyesi 2

Çiçek Motifli Bebek Battaniyesi 3

Çiçek Motifli Bebek Battaniyesi 1

Yeni projeyi örmek için tek ihtiyacımız olan önce ipleri hazırlamak. Sonra videoyu izleyerek en güzel battaniyeleri örmek.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/red-heart-crochet-flower-throw/RHC0502-020881M.html?cgid=030722-quilt-month-roundup

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler