Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır?

Tam zamanı cennet hurmasının. Marketlerden alarak kış boyu afiyetle kurusunu da yiyebilirsiniz. Bugünkü konumuz cennet hurması kurusu nasıl yapılır oldu. Yazdan sevdiğiniz meyveleri kurutabilirsiniz. Kışında sevdiğiniz meyveleri ev ortamında kurutabilirsiniz. Cennet hurması faydaları saymakla bitmez. Birazdan o konuya değineceğiz. Şimdi önceki tariflerden biraz değinelim. Elma kurusu yapabilirsiniz. Kızın çok seviyor. Elma kurusu nasıl yapılır önceki yazılardan bulabilirsiniz. Yemek tariflerinden sonra belli bir zaman geçtikten sonra taze meyveleri de afiyetle yiyebilirsiniz. Meyve tabakları hazırlamak isterseniz yine önceki yazılar arasında meyve tabağı resimlerini inceleyebilirsiniz. Fırında da kurutma tekniklerini deneyebilirsiniz. Ben açık havada kurutuyorum genelde. Kurutma makineleri var. Orda da kurutan arkadaşlarımız var. Cennet hurmasının farklı bir tekniği var. Asarak bütün şekilde kurutuluyor. Trabzan hurması kurusu nasıl yapılıyor hadi geçelim konumuza.

Kuru Cennet Hurması

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır? 9

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır? 6

Bahçenizde cennet hurması varsa, marketten biraz fazla cennet hurması aldıysanız ve cennet hurması nasıl değerlendirilir diye soruyorsanız kurutarak tüketebilirsiniz. Cennet hurmalı kek tarifi de yapabilirsiniz. Çok lezzetli oluyor. Daha önce denemiştim. Ezik olan cennet hurmalarını değerlendirmek için yapabilirsiniz. Cennet hurması faydalarına geçelim. Midenizde gastrit sorunu varsa cennet hurması iyi geliyor. Bağışıklığı güçlendiriyor. Özellikle son zamanlarda bağışıklığımızın güçlü olmasına çok ihtiyacımız var. Cennet hurması yüksek antioksidan içeriyor. Göz sağlığı içinde çok faydalı. Kolesterolü düşürdüğü biliniyor. Daha çok faydası var. Şimdi cennet hurması kurusu nasıl yapılır ona değinelim.

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır? 1

 Trabzon hurmasının, cennet hurmasının kökeni Çine dayanıyormuş. Sizlere Japonların hazırladığı orjinal tarifi bulduk. Hadi hemen kurutmaya başlayalım. Cennet hurmaları dış kabukları sararmış içi sert olanları tercih edeceğiz.  Cennet hurmalarının dış kısımlarını sterilize edeceğiz. Küf oluşumunu engellemek için. S

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır? 5

Cennet hurmasının dış kabuklarını soyalım. Kabukları ile de ev yapımı sirke yapabiliriz. Sap kısımlarını koparmayalım. Buralardan asarak kurutacağız. 60 – 70 cmlik bir poşet – tel hazırlayalım. Hurmaların sap kısımlarına aşağıda gördüğünü gibi bağlayalım.

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır? 10

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır? 11

Kaynayan sıcak suyun içinde 5 saniye kadar bekletelim. Türkiye’de suyun içine karanfil, defne yaprağı ve kekik te koyuyorlar.

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır? 12

Hurmalar hazır. Evinizin güneş gören en iyi şekilde havalanacağı bir yere asarak kurutabilirsiniz. Hurmalar birbirine yapışmayacak şekilde asalım. Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır? 13

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır? 16

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır? 8

 

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır?

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır? 4

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır? 14

Dış kısım 1 haftada sertleştiğinde baş parmağınız ve işaret parmağınızla ovalayalım. Bu işlemi yaptıktan 1 hafta sonra tekrar yapacağız. Buruk tadı gidecek çok lezzetli olacaktır.

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır? 18

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır? 19

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır? 3

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır? 7

 

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır? 15

Cennet Hurması Kurusu Nasıl Yapılır? 17

Kaynak : https://marron-dietrecipe.com/desert/desert_tsurushigaki.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler