Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Acı Biber Turşusu Yapımı

Kışlık hazırlıklarla devam ediyoruz. Sırada acı biber turşusu yapımı var. Sizlerle en lezzetli turşu tariflerini detaylı anlatımı ile hazırlıyoruz. turşularınızda hiç baharatları kullanıyormuydunuz. Sizlerle paylaştığımız tariflerle artık baharatları da turşulara ekliyoruz. Kekik, top karabiber, dere otu, kişniş gibi. Çekinmeden baharatları da turşularınızda kullanabilirsiniz. Acı biber turşusu yapımına geçmeden önce daha önce paylaştığımız turşu tariflerine değinelim. Bamya turşusu nasıl olur sizlerle paylaştığımız turşu tarifleri arasında. Salamura patlıcan turşusu tarifi her yazdan kış için hazırladığım turşu tariflerinden. Değişik turşu tariflerini, turşu çeşitlerini seviyorsanız denemeniz gereken lezzetlerden. Salamura sebze nasıl yapılır diğer tariflerimiz arasında. Daha çok tarif var. Bunlar sadece birkaç tanesi. Şimdi detaylı anlatımı ile acı biber turşusuna geçelim.

Acı Biber Turşusu Nasıl Yapılır?

Acı Biber Turşusu Yapımı

Kolay acı biber turşusu yapılışı hazırladık. Kırmızı, yeşil, sarı, jalapeno turşu tariflerini bu şekilde hazırlayabilirsiniz. Evde çok kolay bir şekilde acı biber turşusu yapımını kavanozlara yapabilirsiniz. Acı biber turşularını sandwiçlerde, et yemeklerinin yanında, yemeklerin yanında, soslar hazırlarken kullanabilirsiniz. İstediğiniz miktarlarda acı biber turşusu çeşitleri hazırlayabilir kış boyu severek tüketebilirsiniz. Hadi malzeme listesi ile acı biber turşusu yapımına geçelim.

  • İstediğiniz çeşitte sevdiğiniz acı biberler
  • Elma sirkesi
  • Kaya tuzu
  • Taze veya kurutulmuş kekik
  • Sarımsak

Acı Biber Turşusu Yapımı 4

İlk önce işe kavanozları, kapakları yıkamak ile başlayalım. Acı biberleri de yıkayalım. Sarımsakları soyalım. Kavanoza biberleri ortasından çizik atalım ve kavanozlara yerleştirelim. Kavanozların üzerine 4 çay kaşığı taze veya kurutulmuş kekik ekleyelim. İkisini de kullanabilirsiniz. Tuz ekleyelim. Kavanozlara birkaç diş ezilmiş yada doğranmış sarımsak ekleyelim. Kavanozun yarısını sirke ile dolduralım. Şimdi kavanozun kalan kısmını kaynar su ile dolduralım.

Acı Biber Turşusu Yapımı 5

Kavanozların ağızlarını sıkıca kapatalım. İsterseniz acı biberleri doğrayarak da yapabilirsiniz bu işlemleri. Tabi acı biberleri doğrarken eldiven giymeyi unutmayın.

Acı Biber Turşusu Yapımı 6

Acı Biber Turşusu Yapımı 7

Hazırladığımız turşular 3 yıla kadar dayanırlar. Turşuları güneş görmeyen serin yerlerde saklayabilirsiniz.

Acı Biber Turşusu Yapımı 10

Acı Biber Turşusu Yapımı 12

Buzdolabında sakladığınızda renkleri daha canlı duracaktır biberlerin. Buzdolabında saklayabilir 3 yıla kadar saklayabilirsiniz.

Acı Biber Turşusu Yapımı 7

Acı Biber Turşusu Yapımı 1

Acı Biber Turşusu Yapımı 2

Acı Biber Turşusu Yapımı 9

Acı Biber Turşusu Yapımı 8

Acı Biber Turşusu Yapımı 3

Kaynak : https://www.binkysculinarycarnival.com/easily-pickle-hot-peppers/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler