Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Güllaç Tarifi

Ramazan tatlıları dediğimizde ilk aklımıza gelen güllaçtır. Bugün güllaç tarifini paylaşacağız. Akşama iftara en lezzetli güllaç tarifi var. Ramazan menüsünde mutlaka yer alan sütlü tatlı tariflerinden. İlk olarak çorba tarifleri sonra pilava tarifleri, et yemekleri salatalardan oluşan iftar menüsü hazırlıyoruz. Ramazanda uzun süre aç kaldığımız için iftar vaktinde orucumuzu açtıktan sonra mideye çok yüklenmemek gerek. Daha hafif yemekler daha hafif lezzetler hazırlamak gerekir diye düşünüyorum. Tatlı olarak ise ramazanda sütlü tatlı tarifleri tercih edilmeli. Yine çok sevenler değişik şerbetli tatlılardan da tüketebilirler. Ramazanda tatlı olarak revanileri de düşünebilirsiniz. Revani nasıl yapılır videolu anlatım olarak hazırlamıştık. İnceleyerek akşama veya misafir davetlerinize yapabilirsiniz. En güzel yemekler ve tariflerini hazırlayabilir yemekler sonrasında en lezzetli tatlıları yapabilirsiniz. Güllaç nasıl yapılır videolu anlatım olarak hazırladık. Şimdi nasıl yapılır öğrenelim.

Güllaç Nasıl Yapılır?

Narlı, fıstıklı, cevizli güllaçlar yapıyoruz. Birçok çeşidi var. İrmikli muzlu güllaç, irmikli kaymaklı güllaç, muhallebili güllaç, muzlu güllaç gibi birçok çeşit var. Sizler damak tadınıza göre hazırlayabilirsiniz. Güllaç tarifini hazırladıktan sonra süslemek, lezzetlendirmek tamamen damat tadımıza bağlı.

Güllaç Tarifi

Güllaç Tarifi 1

Güllaç Tarifi 2

Temel ana maddemiz güllaç yaprakları ve süt. Sonrasında muhallebi olur, irmik olur birçok malzeme kullanabiliriz. Güllaç tarifi birçok şekilde lezzetlendirilebilir. Şimdi 2 farklı şekilde hazırlanmış lezzetli tarifler hazırladık. İftar için tatlı tariflerinden güllaç yapımına geçelim. Akşama en lezzetli güllaçları hazırlayalım.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler