Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boğazlı Erkek Kazak Örgü Modelleri

Kılçık örgü modelini daha çok örgü şapka modelleri ve örgü boyunluk modellerinde görmüştük. Şimdi boğazlı erkek kazak örgü modellerinde inceleyeceğiz. Modelin yapılışını sizlere videolu olarak hazırladık. Videodan takip ederek örgü modelleri ve yapılışlarında kullanabilirsiniz. Erkek örgü boyunluk modelleri ve yapılışında bulabilirsiniz. Kazak olarak iste örmek istediğiniz bedene göre ilmek sayılarını ayarlayabilirsiniz. Boğazlı erkek kazak örgü modellerini daha önce paylaştığımız el örgüsü erkek kazak modelleri galerisinde görmüştük. Kazağın ön kısmı modelli, arka kısmı düz, kolları ise lastik örgü modelinden oluşuyor. İsterseniz kolları da düz olarak örebilirsiniz. Örgü erkek kazak modelleri ve yapılışları için daha fazla model için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Şiş örgü modelleri ile örülmüş bu kazağın detaylarına geçelim.

El Örgüsü Erkek Boğazlı Kazak Modelleri

Bu modeli alize lanagold ipleri ile örebilirsiniz. Modeldeki kazakta deve tüyü rengi iplik kullanılmış. 800 gram civarı iplik kullanılmış. İplik ölçüleri öreceğiniz ölçülere göre değişecektir. % 80 yünlü % 20 akrilik bir iplik kullanılmış. Ve 7 mm şiş ile örülmüş. Modelde kullanılan şema aşağıdaki gibidir 18 ve katlarından oluşuyor. Videodaki model ise 10 ve katlarından oluşuyor. İlmek sayılarınızı buna göre belirleyebilirsiniz.

Boğazlı Erkek Kazak Örgü Modelleri 1

Düz ve ters örgüden oluşuyor. Örneği kaydırarak yapıyoruz. Takip edildiğinde mantığı kavrandığında kolay bir örnek. Kazağa önce 2 düz 2 ters lastik örgü ile başlıyoruz. Daha sonra modeli kurmaya başlıyoruz. Modeldeki sayılar 50 ( 52/54) beden için uyumlu. Ön için 70 ilmek başlanmış. 6 cm lastik örülmüş. Arka kısımda aynı şekilde düz olarak örneksiz örülmüş. Kesme sayıları bildiğiniz gibi yapabilirsiniz. Kollar ise 38 ilmek ile başlanmış.

Boğazlı Erkek Kazak Örgü Modelleri

Kazak bittiğinde çok güzel görünüyor. Şimdi örneğin şemaya göre olanı değil 10 ve katları olacak şekilde olanın nasıl yapıldığını inceleyelim. İyi seyirler.

 

Kaynak :https://www.liveinternet.ru/users/emmainna/post340157319/ 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler