Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebekler İçin Duygusal Algı Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Bebeklerimiz yavaş yavaş büyüyor. Onların motor duyularını ve duygusal algılarını geliştirmek için bir battaniye yapımından bahsetmek istiyorum. Bunun için farklı dokularda kumaş, 20×20 pamuklu kumaş,  20×20 polar kumaş yeterli olacaktır. Ayrıca renk algısı için bu yazımızı da incelemenizi öneririm. Diğer bebek battaniyesi modelleri için ise bu kategorimizden faydalanabilirsiniz.

Battaniye Yapılışı

Gerekli malzemelerimizi hazırladıktan sonra battaniyemiz yapmaya başlayabiliriz.

step_KkcxM0xWyt

20 cm uzunluğunda iki kare keselim. Siz isterseniz farklı boyutlarda yapabilirsiniz. Kurdeleler de yaklaşık 15 cm. Kurdeleleri pamuklu kumaşın üzerine şeritler halinde katlayıp dikiş makinesi ile dikelim. Eğer makinemiz yoksa elde de dikebiliriz.

step_oIotwl0j8h

 step_3ISoBPpqwg

Daha sonra arkasına polar kumaşı ters yüzü bize bakacak şekilde  yerleştirelim.

step_85xrPQl28M

Yaklaşık 2 cm pay bırakarak dikelim. Ters çevirmek için bir kısmını dikmeyelim. Buradan duygusal algı battaniyemizi ters çevirelim. Ters çevirdikten sonra bıraktığımız açıklığı dikelim. Etrafına bir tur dikiş geçelim.

step_n4mvUDe09x

Bebekler İçin Duygusal Algı Battaniyesi hazır.  Kendi el emeğiniz olan bu battaniyeyi gönül rahatlığı ile bebeklerinize verebilirsiniz.

step_oSyNMKi29Y

Sizde bebeklerimizin gelişimi için faydalı olabilecek önerilerinizi lütfen çekinmeden bize gönderiniz. Teşekkürler efendim :)

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler