Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniyesi Modelleri Tığ İşi

Küçük bir motif, tüm örülen bir battaniye. Yıldız bebek battaniyesi yapılışı. Şal modellerinde de kullanabilirsiniz. Yatak örtüsü modellerinde de. Yıldızlı birçok örgü modelinden bahsettik. İlk bahsettiğimiz modeller arasında popcorn kalp ve yıldız battaniye yapımı vardı. Kalp ve yıldız battaniye o kadar çok örüldü ki , çok sevildi. Çok sevilen, çok istek alan bir diğer modelde yıldız popcorn büyük motif yapılışı. Tarifi ücretli olarak anlatılırken, ücretli satılırken ve sık gibi saklanırken araştırdık ve sizler için ücretsiz olarak hazırladık. Altına birde güzel video ekledik. Yıldızlı popcorn bebek battaniyesi yapılışı da çok güzel bir model. Örgü kırlent modellerinde de kullanabilirsiniz. Çok şık duracaktır. Yavaş yavaş başlayalım bebek battaniyesi modelleri tığ işinin yapılışına.

Yıldız Bebek Battaniyesi Yapılışı

Yıldızlı veya çiçekli bebek battaniyesi diyebiliriz. Kolay bir model.  Tarifini sizlere şemalı olarak vereceğiz. Ve örmeyi hangi yönde yaparak ilerleyebilirsiniz şemalarda görebilirsiniz. bebek battaniyesi modelleri tığ işi örneği angora iplerle örüp şal olarak da kullanabilirsiniz. Hemen sizlere örneğin şemasını vermek istiyorum.

Bebek Battaniyesi Modelleri Tığ İşi

Şemada x ler sık iğne, daireler zincir, uzun çizgiler ise trabzan. 4 zincir çekip halka oluşturuyoruz ve motiflerimizi örmeye başlıyoruz. İlk turda çiçeklerin önce 3 yapraklı kısmını yapıyoruz. Daha sonra 2. tura üste çıkarak kalan 3 yaprağı yapıyoruz. İsterseniz tek tek olarak da örüp birbirine ekleyebilirsiniz. Tek tek ördüğünüzde evde kalan ipleri değerlendirme işlemini yapmış olursunuz. Örgü paspas modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Aşağıda her iki teknikle örülmüş örnekleri bulabilirsiniz.

Bebek Battaniyesi Modelleri Tığ İşi 1

Bebek Battaniyesi Modelleri Tığ İşi 2

Battaniye olarak çok şık duran bir örnek. Anlatım bizden örmesi sizden. Bol hobili günler dileriz.

Bebek Battaniyesi Modelleri Tığ İşi 3

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/nezhnyiy-pled-zvezdochkami-kryuchkom/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler