Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Baykuş Figürlü Babet Patik

Çocuklarımız için eğlenceli bir patik. Baykuş figürlü babet patik modelini 3 – 6 yaş arası için örüp kullanabilirsiniz. İstediğiniz renklerde örgü erkek patik modelleri, kız patik modelleri olarak kullanabilirsiniz. Bebek patiklerini çocuklarımıza keyifle öreriz. Onların minicik ayakları üşümesin diye doğdukları andan örmeye, mevsime göre giydirmeye başlarız. Anne karnında iken bebekler önce patik örülmeye başlanır. Bebek patikleri yapılışı araştırılır ve en güzel modeller örülmeye başlanır. Bebeklerimize, çocuklarımıza patik örerken kendimizi de unutmuyor en güzel patik modellerinden kendimize de örüyoruz. Şiş örgü modelleri, tığ işi örgü modelleri fark etmez. Hangi modeli beğendiysek örüyoruz. Hatta baykuşlu çocuk patik modellerinden sayıları artırıp kendimize de örüyor anne kız takım, anne oğul takım patikler yapıp birlikte giyiyoruz.

Baykuşlu Patik Nasıl Örülür?

Soğukların başlamasıyla çocuklarımız için vazgeçilmezimiz olan patiklere ihtiyacımız biraz daha artıyor. Çocuklar patik giymeyi pek sevmeseler de bizler bu işi onlar için daha eğlenceli hale getirmeye çalışıyoruz. Hem yaparken zevk alacaksınız. Hemde çocuğunuz giydiğinde çok hoşuna gidecek.

Baykuş Figürlü Babet Patik

Baykuş Figürlü Babet Patik 1

Baykuş Figürlü Babet Patik 2

Baykuş figürlü babet patik  yapımında 2 numara tığ, kartopu flora ip ve 2 adet siyah düğme kullanılıyor. Sihirli halka içine 12 adet ikili trabzan yaparak başladığımız modelde her sıra trabzan sayımızı artırarak toplamda 36 trabzan olana kadar artırma yapıyoruz. 10 sıra düz ördükten sonra 4 trabzan boş bırakıp 12 sıra daha ördükten sonra sık iğneyle topuk kısmını birleştiriyoruz. Dilerseniz bu kısmı dilemekte birleştirebilirsiniz. 2 adet patiğimizi yaptıktan sonra süslemede kullanmak üzere 2 adet baykuş figürü yapıyoruz. Baykuşun etrafını açık renk iple sık iğneyle geçtikten sonra göz yerine düğmeleri dikiyoruz. Son olarak baykuşların kulaklarına saçak yaptıktan sonra patiğimizin uç kısmına bunları dikerek modelimizi bitiriyoruz. Çocuklarınızın bayılarak giyeceği baykuş figürlü çocuk pratiğini yapmak işte bu kadar kolay. Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler