Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Basit Tığ Oyaları

Sık iğneli güzel bir tığ oyası ile devam ediyoruz. İğne oyalarından sonra en çok ördüğümüz oya modelleri arasında tığ oyaları yer alıyor. Tığ oyası modellerine bizde zaman zaman anlatımlı modellere yer veriyoruz. Çok güzel, gösterişli basit ama şık duran modellerin yapılışına. Mesela köprülü fıstıklı tığ oyası yapılışı çıtır çıtır duran çok güzel bir örnek. Dolgulu tığ oyası yapımı ise mekik oyasını andıran büyük çiçek motifli bir örnek. Tığ oyası örnekleri modellerini uygun olan modelleri havlu kenarı modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Çok güzel örnekler var. Renk renk havlu kenarları yapabilirsiniz. Sizlere havlu kenarı olarak da yapabileceğiniz videolu anlatımı ile basit tığ oyaları tarifine geçelim.

Tığ İşi Oyaları

Basit tığ oyaları yapılışı videolu anlatımlı bir örnek. Sık iğne ile yaptığımız bir tarif. Tek renk yazmalarda, desenli yazmalarda kullanabilirsiniz. Mutfak havlu kenarı modellerinde de kullanabilirsiniz. Çok güzel, çok şık ve zarif duran bir örnek. Tek renk yazmalara uyumlu renklerle veya zıt renklerle yapabilirsiniz. Alt zemin olarak genelde yeşil ip kullanıyoruz. Çim, dal görüntüsü vermesi için. Üzeri içinse her renk ipi kullanabiliyoruz.

Basit Tığ Oyaları 2

Basit Tığ Oyaları 1

Oya çok güzel duruyor değil mi. Nasıl yapıldığı detayları videoda. Zorlanmadan örebilirsiniz. Ara kısımları incelerle süsleyebilirsiniz oyanızın. İşte bu güzel oyanın tarifi. İyi seyirler.

Basit Tığ Oyaları

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler