Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Araba Paspas Yapılışı

Mc.Queen sevenler buraya . Çocuklarınızı odasına araba paspas yapmaya var mısınız. Önceki yazılarımızda amigurumi araba yapımını göstermiştik. Paspas örmek isteyenler için çok güzel bir fikir. Araba duvar süsü olarak da kullanabilirsiniz. Sayıları arttırıp daha büyük paspaslar yapabilirsiniz.

Araba Paspas Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • Kırmızı, sarı, beyaz, siyah , mavi iplik
  • 4-6 mm tığ

Kırmızı iplikle 66 zincir çekelim. Üzerine 64 trabzan yapalım. 3 zincir çekip dönüp tüm ilmekler üzerine trabzan yapalım. Dönerek trabzan yapamaya 10 sıra olana kadar devam edelim. 11. turda 2 sık iğne 2 tekli trabzan , 56 trabzan, 2 tekli trabzan, 2 sık iğne yaparak turu tamamlayalım. 1 zincir çekip dönelim. 1 sık iğne yapalım. 1 tekli trabzan, 56 trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne yapalım. Diğer turda 1 zincir çekip dönelim. 2 sık iğne , 2 tekli trabzan  , 56 trabzan, 2 tekli trabzan, 2 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda 10 sık iğne, 2 tekli trabzan, 36 trabzan, 2 tekli trabzan, 10 sık iğne yapalım.

15.turda 10 sık iğne, beyaz iplikle 30 trabzan, 2 zincir çekip dönüyoruz. Beyaz iplikle 30 trabzan yapıyoruz. Daha sonraki turda kenar kısımlardan eksiltme yapıyoruz. 22 trabzan kalana kadar. Sonraki turda beyaz ile 2 trabzan yapıyoruz. Kırmızı ile devam edip 8 trabzan yapıyoruz. Son sıraya kadar örüp kenarda eksiltme yapalım. Bir sıra daha aynı şekilde örelim. Sonraki turda ise kırmızı ile trabzan yaparak tamamlayalım. Arabanın etrafına bir sıra sık iğne örelim.

Araba Paspas Yapılışı

Siyah iplikle arabanın büyüklüğüne göre tekerlerini yapalım.

Araba Paspas Yapılışı 1

Araba Paspas Yapılışı 2

Sarı iplikle farları örüp arabanın üzerine dikelim. Siyah iplikle ve beyaz iplikle ağzını yapalım. Daha sonra mavi iplikle gözlerini yapalım.

Eğer duvar süsü olarak kullanmak istiyorsanız plastikten veya köpükten arabanın ölçülerinde kesip arkasına yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Araba Paspas Yapılışı 3

Araba Paspas Yapılışı 4

Ve böylece örgü araba paspası tamamladık. Çok güzel görünüyor.

Araba Paspas Yapılışı 5

Kaynak : http://anniespictureperfect.blogspot.com.tr/2013/03/hello-nice-to-see-you-again_21.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler