Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Koala Yapımı

Sırada amigurumi koala tarifi var. Sevimli bir koala öreceğiz. Kadife ipler, pamuklu ipler kullanarak örebilirsiniz. Akrilik iplerde kullanabilirsiniz. Amigurumi ipi nasıl olmalı daha önce detaylarıyla bahsetmiştik. Aslında kısacası her iple amigurumi örebilirsiniz. Tabi bebekler kullandığı için sağlıklı olmasını istiyorsak pamuklu ipleri kullanmak en doğrusu. Bide rahat örmek için iplerimize uygun tığlar seçmeliyiz. İp seçimi kadar tığ seçimi de önemli. Tığ seçimini elinizin sıkılık gevşekliğine göre de karar verebilirsiniz. Amigurumi örmeye ilk defa başlıyorsanız ilk olarak kolay modellerden başlamalısınız. Zor model seçtiğinizde sizi yıldırabilir, zorlayabilir ve örmekten vazgeçebilirsiniz. O yüzden kolay modeller seçip keyifle örgülerinizi örebilirsiniz. Amigurumileri ince iplerle örerek ve tur sayılarını ayarlayarak amigurumi anahtarlık modelleri, amigurumi çanta süsü, amigurumi telefon süsü örnekleri olarak da tasarlayabilirsiniz. Şimdi amigurumi kolaya yapımına geçelim.

Amigurumi Koala Nasıl Örülür?

Gri, beyaz, siyah iplerle sevimli bir oyuncak örüyoruz. Ayrıcı elyaf ve tığ gerekli olacak. Tabi birde düğme veya emniyetli gözler kullanacağız. Tabi örgüden de yapabilirsiniz gözleri. Amigurumi koala yapımı detaylarıyla baştan sona videoda anlatılmakta. Videodan takip ederek koalayı rahatlıkla örebilirsiniz. Yine aklınıza takılan bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince en kısa sürede soruları cevaplıyoruz.

Amigurumi Koala Yapımı

Çok sevimli değil mi. Dilerseniz kolları daha uzun örerek amigurimi perde tutucu modelleri olarak da  örebilirsiniz. Şimdi koalamızın nasıl örüldüğünü inceleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler