Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Altıgen Bebek Battaniyesi Modeli

Beyaz bir iplik alıp evde kalan iplerinizi değerlendirebilirsiniz. Tığ işi kırlent modeli, koltuk şalı, yatak örtüleri örebilirsiniz.

Örgü Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı ?

1.tur : 4 zincir çekip halka oluşturalım. Daha sonra 3 zincirle başlayıp yanına 11 trabzan yapalım.

Tığ İşi Altıgen Bebek Battaniyesi Modeli

2.tur : Farklı bir renge geçip herhangi bir yuvanın içine ipimizi sabitleyelim. 3 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Zincir çekmeden hemen yanındaki yuvaya atlayıp bir trabzan yapalım. Yanına aynı yere bir trabzan daha yapalım. Son ilmekleri birlikte çekelim. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Tığ İşi Altıgen Bebek Battaniyesi Modeli 1

Tığ İşi Altıgen Bebek Battaniyesi Modeli 2

3.tur : Farklı renkli bir ipe geçelim. Yaptığımız ikili trabzanların arasından ipi sabitleyelim. 3 zincir çekip aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Yandaki yuvaya atlayıp 3 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Tığ İşi Altıgen Bebek Battaniyesi Modeli 3

Tığ İşi Altıgen Bebek Battaniyesi Modeli 4

4.tur : Beyaz renkli iplikle trabzanlar arasından ipimizi sabitleyelim. 3 zincir çekip diğer yuvaya atlayıp sık iğne ile batalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Tığ İşi Altıgen Bebek Battaniyesi Modeli 5

5.tur : 3 zincir çekip ilk yuvaya yanına 2 trabzan yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Hemen yanındaki yuvaya 3 trabzan yapalım. Diğer yuvaya atlayıp 3 trabzan yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Sıra sonuna kadar aynı şekilde örelim.

Tığ İşi Altıgen Bebek Battaniyesi Modeli 6

Tığ İşi Altıgen Bebek Battaniyesi Modeli 7

Battaniyenin motifi bitti. Dilerseniz bir tur daha örebilirsiniz. Birleştirme işlemlerini ister iğne ile dikerek ister karşılıklı olarak sık iğne örerek birleştirebilirsiniz. Farklı bir birleştirme yöntemi biliyorsanız onu da uygulayabilirsiniz.

Tığ İşi Altıgenler

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler