Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ahşap Boyama Köşe Raf Yapımı

Sizlere ev dekorasyonunuz için evde ahşap boyama yapımından bahsedeceğiz. Malzemeleri hobi marketlerden alarak evde kendi tarzınıza uygun boyamalar yapabilirsiniz. Ben evde kendim birkaç ahşap boyama örneği yaptım. Hiç bilmiyorum. Kursa gitmedim. Ama araştırarak yaptım. Eski mobilya yenileme olarak TV sehpamı boyadım. Yapılış detaylarını sizinle daha önce paylaşmıştım. Yine eski ve koyu renklerde olan ahşap tepsi boyamamı yeniledim. Açık renkler tercih ederek yaptım. Eskisinden güzel oldu. Ve ilk yaptığım çalışma. Belli de oluyordur. Üzerini fazla doldurmuşum. Yine bir yenileme çalışması olan eski sehpa yenileme işine giriştim. Üzerini o kadar doldurmasam daha iyi olurmuştu. Bugünse köşe raf boyuyoruz.

Ahşap Boyama Nasıl Yapılır?

Ham olarak aldığınız ahşap objeleri istediğiniz renk ve desenlerde boyayabilirsiniz. Şimdi sizlere güzel bir örnek yayınlayacağız. Köşe raf boyuyoruz.

Ahşap Boyama Köşe Raf Yapımı 1

Objeyi zımpara yaptıktan sonra hafif nemli bir bezle silelim. Sonrasında ahşap boyaları ile boyayalım. Fildişi rengini tercih ettik.

Ahşap Boyama Köşe Raf Yapımı 3

Daha sonra vurgulamak istediğiniz yerleri, köşe kısımlarını istediğiniz farklı bir renkte tekrar boyayın. Eskitme yapmak istediğiniz kısımları mumla veya varsa parafinle üzerinden geçiyoruz. Her yere mumun ölçülü olarak sürmek zorunda değilsiniz.Kimi yerlere az , kimi yerlere yoğun sürebilirsiniz. Daha sonra temiz pamuklu bir bezle mumun kalıntılarını hafifçe temizleyelim.

Ahşap Boyama Köşe Raf Yapımı 2

Daha sonra ana rengimizle tüm kısmı tekrar boyuyoruz. Boyama işlemi bitip kuruduktan sonra zımpara ile kenar kısımlarını zımpara yapıyoruz.

Ahşap Boyama Köşe Raf Yapımı 5

İç kısmına istediğiniz deseni uygulayabilirsiniz. Peçete uygulaması yapabilirsiniz. Dekupaj uygulaması yapabilirsiniz. Fırçalar ile boyayarak çiçekler yapabilirsiniz. Çok güzel görünüyor. Bu teknikle birçok ürün hazırlayabilirsiniz kendinize.

Ahşap Boyama Köşe Raf Yapımı 6

Ahşap Boyama Köşe Raf Yapımı 8

Ahşap Boyama Köşe Raf Yapımı 7

Ahşap Boyama Köşe Raf Yapımı

Kaynak : http://artdrops-tatjana.blogspot.com.tr/2014/09/shabby-polica-lekcija-ponavljanja.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler