Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

2 Parça Yazlık Dantel Bluz Yapımı

Yaza hazırlık örgü modellerine başladık. 2 gündür Ankara’da hava çok güzel. Baharın bittiğini yazın geldiğini hissetmeye başlamıştık. Bugüne kadar bir soğuk bir sıcak geçmişti. Isınmamıştı havalar. Ama 2 gündür güneşin sıcaklığını hissediyoruz. Havaların ısınmasıyla örgülere ara vermiyoruz. Ve yazlık örgü modelleri ile anlatımlarımıza devam ediyoruz. Bu örneği kışın bir gömlek ile de kullanabilirsiniz. 2 parça ön ve arka örüyoruz. Yanlardan birleştirip örgümüzü tamamlıyoruz. 2 parça yazlık dantel bluz yapımını tamamlamış oluyoruz. Örgünün şeması hazır. Şemadan takip ederek kolaylıkla yapabilirsiniz. Takıldığınız her konuda bize sorabilirsiniz.

Örgü ve dantelin birleşiminden oluşan çok güzel bir bluz. Yazlık örgü bluz modelleri anlatımlı örnekte pamuklu ipler kullanıyoruz. Yaz için pamuklu ipler, keten ipler çok iyi oluyor. Tığ işi ile ördüğünüz gibi şişle örgü bluz modelleri de örebilirsiniz. Tığ ile şiş örgülerini birleştirerek ikisini de kullanabilirsiniz. Gelelim şimdi yeni modelimiz 2 parça yazlık dantel bluz yapımına.

Yazlık Örgü Bluz Modelleri

Şemalı anlatımlı çok güzel bir örnek. Dantel bluz modellerinden. Aynı sayılarda örüp üzerine uygun olan farklı desen uygulamalarını yapabilirsiniz. Zincir sayılarını kendi bedeninize göre ayarlayarak aynı teknikleri kullanarak örebilirsiniz. 2 parça yazlık dantel bluz yapımını şeması ile anlatıma başlayalım.

2 Parça Yazlık Dantel Bluz Yapımı 6

2 Parça Yazlık Dantel Bluz Yapımı 1

2 Parça Yazlık Dantel Bluz Yapımı 8

Bluzun enini, boyunu zincir sayıları ile istediğiniz gibi uzatabilirsiniz. Desende de şemadan desenin tekrarını yapabilirsiniz. Ön ve arka için aynı sayılarda 2 parça örüyoruz.

2 Parça Yazlık Dantel Bluz Yapımı

Sonda yanlardan dikerek birleştiriyoruz. Ve çok güzel yazlık örgü bluz modellerine sahip oluyoruz. Etekle, pantolonla kombinleyerek kullanıyoruz.

2 Parça Yazlık Dantel Bluz Yapımı 7

2 Parça Yazlık Dantel Bluz Yapımı 2

2 Parça Yazlık Dantel Bluz Yapımı 3

2 Parça Yazlık Dantel Bluz Yapımı 5

2 Parça Yazlık Dantel Bluz Yapımı 4

Kaynak : http://bianzhirensheng.com

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler