Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yazlık Örgü Bluz Modeli ve Açıklaması

Tığ işi örgülerle sıcak havalara hazırlık çok hoş bir bluz örüyoruz. Modelimiz çok kolay. Örgü yelek modellerinde de kullanılabilir. Örgü yelek yapılışı anlatımlı örneklerde yaza uygun ipler kullanabilirsiniz. Örgü hırka modellerinde de çok şık durur. Yazlık salaş hırka modellerinde süper duracak bir örnek. Örgü modelleri ve yapılışlarında bizim aklımıza gelmeyen sizin aklınıza gelen modellerde kullanabilirsiniz. Tek parça örgü kazak yapılışı olarak kullanılabilir. Örnek zincirlerden oluşuyor. Oldukça kolay. Hatta benzer bir modeli boncuklar da kullanarak etol şal modellerinde gelin şalı örneği olarak kullanmıştık. Yazlık örgü bluz modeli ve açıklaması örgüsüne başlamadan önce sizde ipe boncuk dizebilir ve boncuklu olarak örebilirsiniz.

Yazlık Örgü Bluz Modelleri Yapımı

File kadar hafif çok şık yaz kış kullanılabilecek bir bluz. Yeleğe, hırkaya çevrilebilecek bir örnek. Sahilde örgü pareo modelleri olarak mayo üzerinde de kullanabilirsiniz. Şemalarda 34 bedenden 52 bedene kadar cm ölçüleri mevcut. Size uygun cm ölçüleri ile bluzu örebilirsiniz. Resimde gördüğümüz modelde pamuklu iplik ve 2,5 mm tığ kullanılmış.  Modelimizin zincir sayısını belirlerken 6 +5 +1 zincir çekerek başlıyoruz. Hemen şemamızı görelim.

Yazlık Örgü Bluz Modeli ve Açıklaması 14

Bluzda kullanacağımız diğer şemalara bir göz atalım.

Yazlık Örgü Bluz Modeli ve Açıklaması 5

Yazlık Örgü Bluz Modeli ve Açıklaması 6

Yazlık Örgü Bluz Modeli ve Açıklaması 7

Yazlık Örgü Bluz Modeli ve Açıklaması 13

Şemada daire zincir, uzun çizgi trabzan, x sık iğne anlamına geliyor. İlk şema ön ve arka kısım şemaları. Şema üzerinden tüm bedenlerin cm ölçülerine ulaşabilirsiniz. Mesela  A 34 – 36, B 38 – 40, C 42-44, D 46- 48 , E 50 – 52 bedenin cm ölçüleri. Ön ve arka ayrı parçalar olarak örülüyor. Omuzları dikiyoruz. Daha sonra kolların omuz kısımlarını dikiyoruz. Kol ucundan başlayarak kol altına doğru devam ederek etek ucuna ulaşarak alt dikişleri yaparak modelimizi bitiriyor ve dilediğimiz gibi giyerek kullanıyoruz.

Yazlık Örgü Bluz Modeli ve Açıklaması

Kaynak : https://www.femmeactuelle.fr/deco/loisirs-creatifs/crochet-gratuit-le-top-au-point-de-ficelle-2077929

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler