Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tek Parça Örgü Kazak Yapılışı

Tek parça örgü kazak yapılışı hazırladık. Beğendiğiniz tığ işi örnekler ile kazağı örebilirsiniz. Çok hoş bir model. Tığ işi yıldız örneği ile örülmüş bir kazak. Detaylar videoda yer alıyor. Tek parça kazak örebilirsiniz. Örgü yelek modelleri, örgü hırka modelleri olarak da örebilirsiniz. Gökkuşağı renklerinde, batik iplerle, ebruli iplerle çok güzel olacak bir örnek. Tığ ile çok güzel örnekler var. Yapılışlarını hazırlamıştık. Şimdi birkaç modelin anlatımına değinelim. Daha sonra yeni tarife geçeriz.

Yakadan başlama yazlık süveter yapılışı çok şık bir örnek. Dalgalı ajurlu çok şık ve kolay bir örnek. Dikdörtgen parçadan düğmeli bluz yapılışı yeni paylaştığımız örneklerden. 2 parça ile örmüştük. Büyükler için örgü yelek modeli yapılışı harika bir örnek. Renk geçişli iplerle örülmüş, süper olmuş.

Tek Parça Kazak Nasıl Örülür?

Tek parça örgü kazak yapılışını videolu olarak hazırladık. Örmesi çok keyifli olacak. Basit bir model. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilirler. Basit bir tığ işi örnek ile adım adım detayları videoda yer alıyor. Bütün olarak örüyoruz. Her bedene göre ayarlaması da çok kolay. Hatta farklı iplerle yaz için örebilir kış için örebilir keyifle kullanabilirsiniz. Kazak kollardan örülmeye başlanıyor. Ufak artışlarla kazağa ön – arka kısmı için şekil veriliyor. Yaka için açıklık bırakıyoruz. Ön ve arka tamamlandıktan sonra ilmek azaltma ile kola başlıyoruz. Videodan izlediğimizde daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Kazakta renk geçişli % 100 akrilik iplik kullanılmış. 5 mm tığ ile örülmüş. Ölçüler aşağıdaki gibi.

Tek Parça Örgü Kazak Yapılışı

Rengi ile de çok güzel. Sizde sevdiğiniz renlerle tek parça kazağı örebilirsiniz.

Tek Parça Örgü Kazak Yapılışı 2

Tek Parça Örgü Kazak Yapılışı 1

Çok güzel görünüyor değil mi. Eğer tek parça örgü kazak yapılışı nasıl örülüyor merak ediyorsanız hemen alttaki videoyu izleyebilirsiniz.

Kaynak : https://www.handworkdiy.com/como-tejer-sweater-a-crochet-en-una-sola-pieza/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler