Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yakadan Başlama Üçgen Bebek Yeleği Yapımı

Çok güzle bir bebek yelekleri yapılışı hazırladık. Yakadan başlama üçgen bebek yeleği yapımı. Yine üzerini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Boncuklarla, örgü aplike modelleri ile, el nakışı modelleri, kurdele nakışı modelleri ile süsleyebilirsiniz. Birazdan yapılışına Türkçe videolu olarak geçeceğiz. İlmek sayılarını ayarlayarak istediğiniz yaş için örebilirsiniz. Çok sevilen bir yeleğimiz daha var. Kız bebek yelek modeli anlatımlı örnek. Saç örgülü olarak yapmıştık. Bu modelin ayrıntılı yapılışı yoktu. Sizler için resimden bakarak çıkartmaya çalıştık. Ufak tefek hatalar olsa da yeleğin nasıl yapıldığı anlaşılıyor. Ve birçok kişi tarafından keyifle örüldü bu çalışma. Yine geçtiğimiz günlerde bebek süveteri yapılışı hazırlamıştık. Kapkek modelli bir yelek. Erkek ve kız bebek için uygun bir örnek. Sizde bizim tariflerimizle ördüğünüz örgüleri bizimle paylaşabilirsiniz. Yakadan başlama üçgen bebek yeleği yapımına geçiyoruz. Hazır mısınız?

Yakadan Başlama Üçgen Bebek Yeleği Yapımı

Üçgen Bebek Yeleği Nasıl Yapılır?

Bu yeleği yakadan başlayarak örüyoruz. Kollar için ilmek ayırmadan yapıyoruz. Ön ve arka için ilmeklerimizi ayarlayıp örmeye başlıyoruz. Çok şık duran bir örnek. Artırmalarla üçgen şeklini veriyoruz yeleğimize. Videoda ilmek sayılarını nasıl ayarlayacağınız anlatılıyor. Yeni doğan bebek içinde daha büyük bebekler içinde örebilirsiniz. İlmek sayıları kullanacağınız ipin ve şişin, kalınlık ve inceliğine göre değişecektir.

Modelde 77 ilmek atarak başlıyoruz. 3 sıra artırma ve eksiltme yapmadan haraşo örgü modeli yapıyoruz. Ve videoda anlatıldığı gibi örmeye devam ediyoruz.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Yakadan Başlama Üçgen Bebek Yeleği Yapımı”
  1. Ebru dedi ki:

    Hangi numara şiş ve ip almamız lazım acaba ?

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Ebru Hanım. Kullanacağınız ipe göre şiş ölçüleri değişir. Normal bir bebe yünü kullanıyorsanız 3 – 3.5 mm olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler